Przejdź do głównej zawartości

"Nie mam się w co ubrać" - Charlize Mystery zdradza tajniki mody


KAROLINA GLINIECKA, "NIE MAM SIĘ W CO UBRAĆ", KRAKÓW 2014

Kim jest Autorka?

Karolina Gliniecka to Autorka bloga modowego charlizemystery.com. Stronę prowadzi od 2008 roku. Jest absolwentką psychologii. 

O czym jest ta książka?

To poradnik modowy idealny dla każdej kobiety. Książka składa się z 6 części. Oprócz najważniejszych elementów garderoby szczegółowo omówione zostały również dodatki. Możemy się dowiedzieć jaki kształt okularów pasuje do naszej twarzy, jak dobrać kapelusz i jak czyścić biżuterię.

Ta książka spodobała mi się o wiele bardziej niż „Radzka radzi: Tobie dobrze w tym”. Stylizacje wydają mi się ciekawsze, jest wiele pięknych zdjęć, oraz praktycznych zestawień. Mnóstwo inspiracji J Niektóre stylizacje są dosyć odważne albo nietypowe, ale dla dziewczyn lubiących bawić się modą zdecydowanie mogą stanowić jakiś punkt zaczepienia. Zawarte są tu również porady zakupowe. Pamiętajcie – wyprawa po zakupy jest jak polowanie ;)

Jeśli nie macie pomysłu jak ożywić małą czarną, gdzie oprócz do biura założyć ołówkową spódnicę albo jaki żakiet jest najlepszy dla Waszej figury – na stronach tej książki znajdziecie odpowiedź. Jest to obszerne kompendium w twardej okładce. Może okazać się rozwiązaniem na Wasze modowe bolączki.

Ogólnie po przeczytaniu kilku poradników modowych mogę śmiało powiedzieć, że warto przeczytać je wszystkie, bo się uzupełniają. W jednym brakuje dokładnego rozpisania sylwetek, w innym są słabe zdjęcia, które nie pozwalają zwizualizować stylistycznych wskazówek, a inne z kolei pomijają kwestie tworzenia spójnego wizerunku. Czasami warto zainwestować w niektóre elementy, ale przy małym budżecie (np. studenckim) jest to trudne. Ale warto zastanowić się, gdzie chcemy iść na kompromis, a gdzie niekoniecznie J. Pewnie każda kobieta ma jakąś słabość – dla niektórych są to sukienki, dla innych torebki albo biżuteria. A jeszcze inne uwielbiają buty.

Nie wiem, czy też tak macie, ale kiedy jestem w sklepie dziwnym trafem podoba mi się to, co jest naprawdę drogie. I to obojętnie jakiego rodzaju jest to sklep. Oczywiście nie oznacza to, że ta rzecz trafia do mojej szafy, ale … Warto wyrabiać sobie oko i powolutku, ale systematycznie budować wymarzony wizerunek.

Tworzenie garderoby jest procesem, a nie jednorazowym zrywem, jeśli przez lata nasza szafa z różnych powodów była traktowana po macoszemu, trudno będzie z dnia na dzień stać się ikoną stylu. Ale małymi kroczkami, z planem i listą zakupów rozłożoną w czasie na pewno można odnaleźć upragniony styl.

A czego Wam życzę po lekturze tej książki? Zrobienia porządków w szafach, wyszukaniu i starannym przemyśleniu inspiracji, a później udanych i nieśpiesznych zakupów. 

Inne posty na temat budowania stylu:
Aleksandra Frątczak, "Ubierz się w kolor"
Joanna Glogaza, "Slow Fahion"
Kasia Tusk, "Elementarz stylu"


Komentarze

  1. Też tak mam, że wszystko co pasuje i jest ładne, jest poza budżetem :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To chyba przypadek większości kobiet :)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Rebecca Eckler, „Wpadka. Wyznania współczesnej przyszłej matki”,

REBECCA ECKLER, „WPADKA. WYZNANIA WSPÓŁCZESNEJ PRZYSZŁEJ MATKI”, PRZEKŁAD EWA HELIŃSKA, POZNAŃ 2009
Uczciwie powiem, że miałam dwa podejścia do tej książki, ponieważ za pierwszym, kiedy próbowałam ją czytać nie była ani śmieszna, ani pouczająca. Kiedy przebrnęłam z trudem przez jedną trzecią książki, zaczęło robić się o wiele zabawniej. Pojawił się cięty język i śmieszne opisy ciążowych dolegliwości. Jednakże nadal uważam, że pochlebne recenzje tego „ciążowego dziennika” są napisane na wyrost.
Uważam że to bardziej opis tego, jak NIE NALEŻY zachowywać się w trakcie ciąży –popalanie papierosów, kiedy ktoś nosi w sobie nowe życie kojarzy mi się z patologią, a nie z wykształconą współczesną kobietą. Niestety nie uważam, żeby popijanie wina albo inne tego typy wybryki były zabawne, raczej grożą powikłaniami.
Dodatkowo irytujące były ciągłe opisy martwienia się o wagę i obsesyjne wręcz kontrolowanie przybywających kilogramów, przy jednoczesnym odżywianiu się w popularnym fast foodzie. Jeśli C…

Podsumowanie miesiąca – czerwiec 2018

Jak minął mi czerwiec?
Zdecydowanie zbyt szybko. Był to czas podsumowań i podejmowania nowych wyzwań. Efekty uważam za sukces. Niestety jak to zwykle bywa nie można mieć wszystkiego, przynajmniej w jednym czasie i blog trochę ucierpiał…
Czerwiec był dla mnie wyjątkowo miłym miesiącem, ponieważ gościłam swoich rodziców, którzy mieszkają dość daleko. Spędziliśmy miły i obfitujący w wydarzenia tydzień. Za najmilsze wspomnienie uważam pójście z mamą do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie, na przedstawienie dla dorosłych „Tłumacz snów” (na podstawie „Snu nocy letniej” Williama Szekspira).
Odkryliśmy również piękny zakątek – kąpielisko Dziewoklicz położone na prawym brzegu Odry. Naprawdę wspaniałe miejsce idealne do wypoczynku latem. Można dojechać tam samochodem (jest duży bezpłatny parking) albo autobusem miejskim linii 61.
Podjęłam się również eksperymentu kulinarnego – upiekłam chleb z kaszy gryczanej według przepisu Ani Lewandowskiej. Niestety wypiek nie do końca mi się udał, ponieważ chleb…

Aaron T. Beck, „Miłość nie wystarczy"

AARON T. BECK, „MIŁOŚĆ NIE WYSTARCZY. JAK ROZWIĄZYWAĆ NIEPOROZUMIENIA I KONFLIKTY MAŁŻEŃSKIE”, POZNAŃ 1996
Książkę pożyczyła mi koleżanka, która przerabiała ten materiał na zajęciach. Jestem jej ogromnie wdzięczna za podsunięcie tej rozwijającej lektury. Uważam, że każda para, która dba o swój związek powinna się zapoznać z tą książką. Oczywiście jestem realistką – nie każdy lubi czytać, nie każdy chce przeznaczać na to czas. Jednakże nawet jeśli Wasz partner/ partnerka sceptycznie podchodzi do tematu – przeczytajcie chociaż Wy J
O czym jest ta książka?
Komunikacja  w związku jest elementem często pomijanym, a to prowadzi do konfliktów. Ludzie różnią się między sobą i nieuchronnie pojawiają się sytuacje konfliktowe. Dr Aaron Beck, profesor psychiatrii w swoim podręczniku daje nam coś w rodzaju recepty na problemy. Podsuwa techniki i narzędzia, których możemy użyć, aby lepiej się komunikować. Książka zawiera mnóstwo zapisów z rozmów przeprowadzanych z konkretnymi parami. Każda z nich ma …