czwartek, 5 maja 2016

"Radzka radzi: Tobie dobrze w tym!"


MAGDALENA KANONIAK, „RADZKA RADZI: TOBIE DOBRZE W TYM!”, GLIWICE 2015

Kim jest Autorka?

Magdalena Kanoniak jest stylistką osobistą, blogerką i youtuberką.

O czym jest ta książka?

Autorka dzieli się swoimi doświadczeniami w zakresie mody i dobierania stroju do sylwetki. Książka składa się z dziesięciu krótkich części. Autorka krótko omawia znaczenie doboru kolorów oraz historię mody XX wieku. Poradnik skupia się na sylwetkach. Niestety moim zdaniem podział ten nie jest pełny. Są wymienione najpopularniejsze typy sylwetek i szczerze mówiąc miałam drobny problem z identyfikacją swojego…

W rozdziel 6 Autorka obala popularne mity na temat ubrań i kolorów. Następnie wymienia 13 uniwersalnych rzeczy, które znajdą zastosowanie w szafie każdej kobiety. W kolejnych rozdziałach omawia dress code, przybliża nam jakie materiały najlepiej nosić i jakie mają właściwości. Na samym końcu znajdziemy poradnik jak kupować przez Internet.

Plusy tej książki:

Jest ładnie wydana, ma estetyczną okładkę i zdjęcia, które ułatwiają zrozumienie stylistycznych założeń.

Minusy:

Mam wrażenie, że Autorka chciała przekazać tyle wiedzy w jednej książce, że nie do końca jej się to udało. Główny temat książki to oczywiście sylwetki, ale wprowadzenie wątku kolorów i historii mody powoduje moim zdaniem trochę zamieszania. Potraktowanie tych tematów właściwie symbolicznie, nic nie wnosi do książki.

Podsumowanie:

Książka jest porządnie wydana. Twarda okładka niestety powoduje, że jest dość ciężka. Poradnik jest przyjemny dla oka, ale nie wystarczy jeśli naprawdę szukamy konkretnych rad odnośnie własnego stylu. Dowiedziałam się kilku interesujących rzeczy – to fakt, ale jednak czegoś mi tu brakuje… Swoją wiedzę na temat sylwetek uzupełnię innymi książkami z tej tematyki oraz czytaniem blogów modowych.

A zainteresowanych zapraszam do oglądania vlogów Autorki na kanale na Youtube. Mogą okazać się inspiracją J .

Inne książki o podobnej tematyce:
"Elementarz stylu" 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz