Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie miesiąca – wrzesień 2016

Kołczewo, woj. zachodniopomorskie

Kochani Czytelnicy!

Lato już chyba odeszło na dobre. Kiedy piszę do Was te słowa, za oknem pada deszcz i jest szaro buro. Początek października mógł być troszkę inny, ale trzeba się cieszyć tym, co jest. To idealny czas, żeby usiąść z książką z kubkiem herbaty w pogotowiu i okryć się milutkim kocykiem.

Z okazji nadejścia jesieni przypominam Was zeszłoroczny wpis o tym jak się przygotować do chłodniejszych dniMoże któraś z tych rad pomoże Wam lepiej przetrwać jesień :)

We wrześniu ukazały się recenzje następujących książek:  1. „ZARZĄDZANIE CODZIENNOŚCIĄ. ZAPLANUJ DZIEŃ, SKONCENTRUJ SIĘ I WYOSTRZ SWÓJ TWÓRCZY UMYSŁ”, RED. JOCELYN K. GLEI, GLIWICE 2015
  2. ANOUK MARKOVITS, „ZAKAZANA”, WARSZAWA 2014
  3. MAEVE HARAN, "NAJLEPSZE CHWILE W ŻYCIU", WARSZAWA 2016
  4. MARIE KONDO, „MAGIA SPRZĄTANIA”, WARSZAWA 2015


Oprócz tego pojawiły się również wpisy z kategorii Inne:


20 rzeczy, za które jestem wdzięczna;
Planowanie i organizacja – część 1;
Planowanie i organizacja – część 2.


Z okazji podsumowania miesiąca chcę Wam polecić kilka linków:


Ciekawe sposoby na szybszą naukę poparte badaniami. Bardzo mi się ten artykuł spodobał. Choć skończyłam studia, to dalej zamierzam się rozwijać i dokształcać. Z pewnością zastosuję przynajmniej dwie rady z tego tekstu.

Jestem niesamowicie wdzięczna Pani Swojego Czasu za ten tekstLektura tego wpisu uświadomiła mi, że droga do sukcesu nie zawsze jest usłana różami, że trzeba popełnić błędy, żeby się nauczyć, że nie od razu Kraków zbudowano. Pani Swojego Czasu pokazuje drogę, którą przebyła, żeby być tym, kim teraz jest. Niesamowicie inspirujące i motywujące oraz podnoszące na duchu.

Na koniec podrzucam super przepis, który ostatnio wypróbowałam. Z racji tego, że nie miałam świeżych ziół użyłam rozmarynu z torebki. Oczywiście na pewno zmieniło to nieco smak potrawy, ale i tak była przepyszna. 
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kate White, „Tajemnice kariery. 50 sekretów, które powinna znać każda kobieta sukcesu”

Kate White, „Tajemnice kariery. 50 sekretów, które powinna znać każda kobieta sukcesu”, Sopot 2016
Nie wiem dlaczego, ale lubię takie książki, choć niektóre porady są odrealnione
i na pewno bym ich nie zastosowała w swoim życiu.
Kim jest Autorka?
Napisała serię bestsellerów, w tym kilka kryminałów. Przez 14 lat była redaktor naczelną „Cosmopolitan”. Jej książki zostały wydane w 18 krajach świata. Mieszka w Stanach Zjednoczonych wraz z mężem i dziećmi.
O czym jest ta książka?
Na okładce wymieniono czego dowiemy się w trakcie lektury: jak określić swoje życiowe priorytety, jak zdobyć wymarzoną pracę i się w niej rozwijać, jak wykorzystywać swoje sukcesy i poprawiać swoje notowania u pracodawcy, jak znaleźć równowagę między pracą a życiem prywatnym?
Książka jest podzielona na trzy części. Pierwsza część nosi tytuł: „Sukces: jak go osiągnąć?”, druga mówi o tym jak wzmocnić i utrwalić swój sukces, a trzecia podpowiada jak się delektować swoimi osiągnięciami.
Jak to się ma do treści?
Faktycznie …

Beata Pawlikowska, „Życie jest wolnością. Autobiografia”

Beata Pawlikowska, „Życie jest wolnością. Autobiografia”, 2018
Rozdział pierwszy pt. „W magicznym świecie” jest formą wprowadzenia, w którym Autorka krótko opowiada o pracy w radiu, tej wyjątkowej chwili, kiedy jest na antenie i dzieli się swoimi myślami. Wspomina też o ciszy – dwie sekundy ciszy w radiu wydają się wiecznością.
Rozdział drugi pt. „Tygrys w cyrku” to przemyślenia na temat współczesnego życia. Autorka porównuje pracę w korporacji do tygrysa, który jest zwierzęciem cyrkowym i żyje jako więzień. Mimo że z łatwością mógłby uciec, ale nawet nie próbuje, bo jest wytresowany. Tak samo człowiek, który bezrefleksyjnie pracuje i poddaje się narzuconym schematom, jest w mentalnym zamknięciu, uwięzieniu.
W kolejnych rozdziałach Pani Pawlikowska opowiada o tym, jak została postawiona przed ultimatum dotyczącym jej programu. Pisze o dyskryminacji z powodu tego, że jej program się wyróżniał. Pisze o życiu w zgodzie ze sobą i podejmowaniu decyzji, które być może wydają się niezrozumiałe…

Malwina Bakalarz, „Jak zmieniłam życie w rok?”

Malwina Bakalarz, „Jak zmieniłam życie w rok?”, Warszawa 2018
O czym jest ta książka?
Książka jest podzielona na 3 części: ciało, duch i otoczenie.
W części na temat ciała Autorka zachęca do zmiany diety. Poleca dokładne przyjrzenie się produktom, które spożywamy. Nie zachęca do przejścia na wegetarianizm, ale zwraca uwagę, że mięso z supermarketów jest napakowane antybiotykami, które szkodzą człowiekowi. Autorka odsyła również do innych książek, które traktują typowo o żywieniu i o odkwaszaniu organizmu. Rozdział zawiera sporo oczywistości, odnoszę wrażenie, że jest napisany pobieżnie i trochę bez zastanowienia. Powiela powszechnie panujące opinie na temat ogólnym zaleceń, Autorka wymienia również niektóre „superfoods”, czyli pokarmy, które niedawno stały się bardzo popularne i rzekomo mają super właściwości. Po przeczytaniu tego rozdziału nie byłam zachwycona i nawet zastanawiałam się czy kontynuować lekturę.
Przypomina mi się również zdanie, które już wcześniej gdzieś słyszałam: „skor…