Przejdź do głównej zawartości

Vanessa Greene, „Cząstka ciebie i mnie”



VANESSA GREENE, „CZĄSTKA CIEBIE I MNIE”, Z ANGIELSKIEGO PRZEŁOŻYŁA GRAŻYNA WOŹNIAK, WARSZAWA 2017

O czym jest ta książka?

Z pewnością ta książka jest przepełniona dobrocią i pozytywnym przesłaniem. Główne bohaterki to dwie kobiety – szalenie ułożona Sophie i nieco postrzelona Isla, która realizuje się jako aktorka teatralna.

Bohaterki poznajemy w momencie, kiedy w ich życiu zaczynają zachodzić spore zmiany. Każda z nich na studiach stworzyła listę marzeń. Wokół tej listy w interesujący sposób została zbudowana cała historia.  Sophie zajęta życiem rodzinnym i stabilną, ale nudną pracą nieco zapomniała o swoich skrytych pragnieniach sprzed kilkunastu lat. Isla natomiast korzysta z życia pełnymi garściami, a swoją listę trzyma w takim miejscu by codziennie ją widzieć.

Kiedy największe marzenie Isli o występie na Brodwayu zaczyna stawać się realne, a od wyjazdu dzieli ją tylko zakup biletów staje się rzecz całkowicie niespodziewana…

Los potrafi być okrutny o czym obie przyjaciółki się przekonają. Jednakże jak w niemal wszystkich książkach tej Autorki – siła kobiecej przyjaźni zwycięża. Wspierając się wzajemnie obie dokonują zmian w swoim życiu, choć nie do końca takich jak się spodziewały.

Podsumowanie:

Książka porusza trudną tematykę, ale w taki sposób, że nie jest to przygniatające. Opowieść jest wzruszająca i piękna – idealna na jesienne wieczory, które powoli nadchodzą J Ta historia daje nadzieję i pięknie pokazuje jak grać takimi kartami, które dostaliśmy do ręki.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

„2017 wojna z Rosją”

Źródło grafiki: https://www.rebis.com.pl/imageshandler/22885/miniature/?ts=385370 RICHARD SHIRREFF, „2017 WOJNA Z ROSJĄ”, PRZEŁOŻYŁ RADOSŁAW KOT, POZNAŃ 2016 W dzisiejszej recenzji proponuję lekturę skierowaną do obydwu płci. Książkę wypożyczyłam z biblioteki i szczerze powiem, że bardzo mnie wciągnęła. Oczywiście nie jest idealna – Wielka Brytania i Stany Zjednoczone zostały ukazane jako wybawcy świata, choć Autor nie szczędzi krytyki skierowanej do brytyjskich polityków i dowódców. „Możesz nie interesować się wojną, ale wojna interesuje się Tobą” (Lew Trocki) Kim jest Autor? Richard Shirreff to były żołnierz wojsk lądowych, doświadczony dowódca, Brytyjczyk urodzony w Kenii, dowódca i generał. Dwa lata sprawował wysokie stanowiska w NATO: dowodził Korpusem Sojuszniczych Sił Szybkiego Reagowania oraz był zastępcą naczelnego dowódcy Sojuszniczych Sił Zbrojnych w Europie. O czym jest ta książka? 2017 wojna z Rosją to książka z gatunku polictical fiction

Michał Piekara, Urszula Piekara, „Przytul mnie choć na chwilę… Jak być twórczą żoną?”

Źródło grafiki Piekara, Urszula Piekara, „Przytul mnie choć na chwilę… Jak być twórczą żoną?”, Kraków Książka jest cieniutka i można dosyć szybko ją przeczytać, ale niektóre fragmenty wymagają głębszej refleksji i zastanowienia. Napisało ją chrześcijańskie małżeństwo, które prowadzi w Krakowie Klinikę Małżeńską. Można się nie zgadzać z niektórymi fragmentami, poglądami Autorów, ale może właśnie czasem warto przeczytać coś, z czym się nie utożsamiamy w 100% a może nawet nie w połowie… Czytanie ma służyć między innymi konfrontowaniu swoich poglądów z poglądami Autora, ale nie tylko… Warto podejść do tego z otwartym umysłem i sercem. W poniższej książce znalazłam kilka inspirujących fragmentów. Część z nich zachowam dla siebie do osobistego przemyślenia, ale dwoma chciałabym się podzielić z szerszym gronem, ponieważ uważam, że są wartościowe. Pierwszy fragment mówi o stworzeniu kobiety: „Kiedy Stwórca skończył stwarzanie mężczyzny, zdał sobie sprawę, że zużył

Hal Elrod, „Fenomen poranka, Jak zmienić swoje życie"

Źródło grafiki HAL ELROD, „FENOMEN PORANKA, JAK ZMIENIĆ SWOJE ŻYCIE", PRZEKŁAD: BEATA OTOCKA, ŁÓDŹ 2016 Podeszłam do tej książki dość sceptycznie. Po pierwsze dlatego, że słyszałam o niej z różnych blogów, a niestety to, co akurat jest na topie, zazwyczaj okazuje się hitem jednego sezonu.  Skorzystałam z aplikacji Legimi, którą Wam polecam, jeśli lubicie czytać, a nie chcecie kupować książek ze względu na małą ilość miejsca lub ograniczone finanse.  Po przeczytaniu mam mieszane uczucia – z jednej strony początek książki bardzo mi się spodobał. Z drugiej wcale nie jest taka innowacyjna jak się spodziewałam. Część materiałów jest dostępna na stronie internetowej, a przecież można by umieścić je w książce. Na koniec poczułam się nieco rozczarowana, bo miały się tam znaleźć super inspirujące przykłady itp., a wcale nie było tego zbyt dużo. Uważam, że książka jest warta uwagi, ale zamieszanie jakie się wokół niej robi jest trochę na wyrost. Autor zapewnia, że jeśli