czwartek, 25 maja 2017

Melisa Nathan, „Duma, uprzedzenie i gra pozorów”,MELISA NATHAN, „DUMA, UPRZEDZENIE I GRA POZORÓW”, TŁUMACZYŁA HANNA SZAJKOWSKA, WARSZAWA 2011

Książka lekka, łatwa i przyjemna. Ostatnio często sięgam po lektury niezbyt wymagające. Doceniam rozrywkową funkcję czytania. Książka „Duma, uprzedzenie i gra pozorów” to dosyć typowy romans, całkiem zgrabnie napisany.

Jasmin Field jest młodą dziennikarką i śliczną, ale nieco nieśmiałą kobietą. Wraz z siostrą Georgią i przyjaciółką Moe uczestniczą w castingu do charytatywnego przedstawienia teatralnego. Całość reżyseruje znany hollywoodzki aktor Harry Noble. I chociaż nie zdobył sympatii Jasmin przez  swoje grubiańskie zachowanie, to wszystkie trzy kobiety zostają obsadzone w przedstawieniu.

Rozpoczynają się próby, które nieraz są żmudne, czasami śmieszne, a innym razem nieznośne. Jasmin obsadzona w głównej roli Elizabeth Bennett ze zdumieniem obserwuje, jak bardzo sztuka wpływa na jej pracę i życie osobiste. Napięcie między nią a reżyserem Harrym nie umyka uwadze pozostałych aktorów.

Jednakże czy Jasmin uświadomi sobie co się naprawdę wokół niej dzieje, czy okaże się zbyt uprzedzona?

Podsumowanie


Słodka i wzruszająca opowieść dla romantyczek. Polecam <3 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz