czwartek, 4 maja 2017

Ewa Grzelakowska – Kostoglu, "Red Lipstick Monster. Tajniki makijażu”,


EWA GRZELAKOWSKA – KOSTOGLU, "RED LIPSTICK MONSTER. TAJNIKI MAKIJAŻU”, KRAKÓW 2015

Ta książka chodziła mi po głowie już od dłuższego czasu, ale ostatecznie nie zdecydowałam się na zakup. Już nawet nie pamiętam dlaczego. Ostatnio jednak znalazłam ją przypadkowo w bibliotece i pomyślałam – czemu nie? Tym bardziej, że tematycznie wpisuje się w projekt, który wybrałam sobie na ten rok J

Książka jest podzielona na jasno ułożone rozdziały. 

Autorka zaczyna nas wprowadzać w tajniki makijażu od pędzli oraz innych akcesoriów. Zdjęcia i dokładne opisy pomagają wybrać takie pędzle samodzielnie. Autorka nie zachęca do kupowania gotowych zestawów, ponieważ uważa, że przeciętnej kobiecie do makijażu wystarczy 5 konkretnych pędzli, które dokładnie opisuje. Na co zwrócić uwagę, jaki powinny mieć kształt, z czego powinny być wykonane, jak o nie dbać – na wszystkie te pytania znajdziecie odpowiedzi. Dla osób, które nie są biegłe w tej tematyce wszystko jest jasno i wyraźnie wytłumaczone i pokazane, więc późniejszy wybór pędzli w drogerii nie nastręcza już wielkich kłopotów. Jeśli chodzi o ich używanie – tu niestety czytanie za wiele nam nie pomoże – najważniejsze są ćwiczenia i samodzielne próby J

W kolejnym rozdziale są przedstawione triki na wydłużenie trwałości makijażu, a w następnym rady jak wybrać odpowiedni podkład, który stanowi podstawę makijażu. Wybór podkładu nie należy do najłatwiejszych, ale dzięki konkretnym wskazówkom Autorki zdecydowanie łatwiej jest się odnaleźć w drogerii. Przede  wszystkim należy zacząć od rodzajów, właściwości fizycznych i podstawowych podziałów. Dopiero wtedy możemy przejść do wyboru odcienia.

W dalszych rozdziałach poznamy tajniki konturowania twarzy (pełne konturowanie stosuje się raczej na duże wyjścia), rady dotyczące doboru cieni, szminek oraz rysowania kreski.

Podsumowanie:


Najbardziej podoba mi się, że Autorka przekonuje, iż najważniejszy jest umiar w aplikacji kosmetyku. Grubo nie znaczy ładnie ani estetycznie! Ksiązka wzbogacona jest mnóstwem zdjęć, które krok po kroku przedstawiają to, co Autorka chce nam przekazać. Pozycja obowiązkowa dla początkujących i średnio zaawansowanych. Nawet jeśli na co dzień nie używacie wielu kosmetyków Autorka pokaże Wam jak dobrze dobrać te podstawowe i jak zminimalizować ryzyko błędów. 

Dodatkowym uzupełnieniem wiedzy są filmiki na Youtube rozwijające zagadnienia z książki, ale również porównujące kosmetyki różnych marek. Kosmetyki do zrobienia ładnego makijażu niekoniecznie muszą kosztować fortunę. Warto o tym pamiętać podczas szału zakupów ;) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz