Przejdź do głównej zawartości

Agnieszka Maciąg, „Pełnia życia”



AGNIESZKA MACIĄG, „PEŁNIA ŻYCIA”, KRAKÓW 2016

Najnowsza książka Agnieszki Maciąg jest w sprzedaży już od kilku miesięcy. Autorka opisuje w niej swoją drogę życiową, swoje wybory.

Książka jest pięknie wydana – są dwie wersje (w twardej i miękkiej oprawie). Ja otrzymałam tę książkę w prezencie na Boże Narodzenie od mojej kochanej siostry J

Pani Agnieszka w tej książce wydaje się być osobą bardzo uduchowioną, wrażliwą i wyważoną. Daje nie tylko dobre rady jak najlepiej poznać siebie, ale również dzieli się swoją poezją, przepisem na szczęśliwe dobre życie.

Szczerze mówiąc pierwsza połowa książki nie była dla mnie do końca interesująca. Natomiast druga część o wiele bardziej przypadła mi do gustu. Pozaznaczałam sobie kolorowymi karteczkami wiele fragmentów, które w jakiś sposób do mnie przemawiają. Jestem pewna, że Wy również znajdziecie tam interesujące akapity.

Pani Agnieszka porusza kwestię pragnień. Według różnych filozofii są potrzebne lub niepotrzebne. A według Pani Agnieszki pragnienia czynią nas ludźmi, pozwalają nam tworzyć i kreować. Autorka zachęca nas byśmy czas przed snem (lub rano) przeznaczyły na medytację, pisanie dziennika, szeroko pojęty czas dla siebie, czas na poznawanie swojej duszy.

Ta książka może denerwować niektóre czytelniczki, momentami można odnieść wrażenie, że Autorka jest aż nazbyt przewrażliwiona na punkcie dobrej i złej energii. Jednakże większość opinii jest bardzo pochlebna.

Jeśli chodzi o moje zdanie na ten temat, uważam, że są osoby bardziej wrażliwe i wyczulone na pewne sytuacje, emocje. Być może mają lepiej rozwinięta intuicję wskutek pracy nad sobą. Można się nie zgodzić  z tym, co pisze Autorka, ale moim zdaniem, nie umniejsza to wartości książki.

Autorka zachęca również do stworzenia mapy marzeń. Nie każdemu taka forma odpowiada, ale jeśli jesteście wzrokowcami, pracujecie nad swoim rozwojem i chcecie kreować wymarzoną przyszłość – ta forma może Wam w pewien sposób ułatwić planowanie. Oczywiście zrobienie mapy myśli nie oznacza, że automatycznie wszystko stanie się Waszym udziałem bez odrobiny wysiłku, ale… jest to krok ku lepszemu poznaniu swoich potrzeb.

Jedno najważniejsze zdanie, które zapamiętałam z tej książki brzmi: „Twoim jedynym zadaniem jest bycie szczęśliwą. Reszta sama się ułoży”. Może nie do końca wszystko samo się ułoży, bo wiele rzeczy wymaga od nas pewnego wysiłku i ukierunkowania, ale kiedy jesteśmy szczęśliwi, kiedy postępujemy w zgodzie ze sobą, to okoliczności nam sprzyjają.

Podsumowanie:

Jeśli czujecie, że potrzebna jest Wam motywacja lub inspiracja do zmian, nie do końca wiecie, w którą stronę pójść, boicie się zostawić za sobą to, co dobrze znane – ta książka może Wam pomóc. Jest interesująca również ze względu na piękne zdjęcia i szatę graficzną – dodatkowy atut dla wzrokowców.



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

„2017 wojna z Rosją”

Źródło grafiki: https://www.rebis.com.pl/imageshandler/22885/miniature/?ts=385370 RICHARD SHIRREFF, „2017 WOJNA Z ROSJĄ”, PRZEŁOŻYŁ RADOSŁAW KOT, POZNAŃ 2016 W dzisiejszej recenzji proponuję lekturę skierowaną do obydwu płci. Książkę wypożyczyłam z biblioteki i szczerze powiem, że bardzo mnie wciągnęła. Oczywiście nie jest idealna – Wielka Brytania i Stany Zjednoczone zostały ukazane jako wybawcy świata, choć Autor nie szczędzi krytyki skierowanej do brytyjskich polityków i dowódców. „Możesz nie interesować się wojną, ale wojna interesuje się Tobą” (Lew Trocki) Kim jest Autor? Richard Shirreff to były żołnierz wojsk lądowych, doświadczony dowódca, Brytyjczyk urodzony w Kenii, dowódca i generał. Dwa lata sprawował wysokie stanowiska w NATO: dowodził Korpusem Sojuszniczych Sił Szybkiego Reagowania oraz był zastępcą naczelnego dowódcy Sojuszniczych Sił Zbrojnych w Europie. O czym jest ta książka? 2017 wojna z Rosją to książka z gatunku polictical fiction

Michał Piekara, Urszula Piekara, „Przytul mnie choć na chwilę… Jak być twórczą żoną?”

Źródło grafiki Piekara, Urszula Piekara, „Przytul mnie choć na chwilę… Jak być twórczą żoną?”, Kraków Książka jest cieniutka i można dosyć szybko ją przeczytać, ale niektóre fragmenty wymagają głębszej refleksji i zastanowienia. Napisało ją chrześcijańskie małżeństwo, które prowadzi w Krakowie Klinikę Małżeńską. Można się nie zgadzać z niektórymi fragmentami, poglądami Autorów, ale może właśnie czasem warto przeczytać coś, z czym się nie utożsamiamy w 100% a może nawet nie w połowie… Czytanie ma służyć między innymi konfrontowaniu swoich poglądów z poglądami Autora, ale nie tylko… Warto podejść do tego z otwartym umysłem i sercem. W poniższej książce znalazłam kilka inspirujących fragmentów. Część z nich zachowam dla siebie do osobistego przemyślenia, ale dwoma chciałabym się podzielić z szerszym gronem, ponieważ uważam, że są wartościowe. Pierwszy fragment mówi o stworzeniu kobiety: „Kiedy Stwórca skończył stwarzanie mężczyzny, zdał sobie sprawę, że zużył

Hal Elrod, „Fenomen poranka, Jak zmienić swoje życie"

Źródło grafiki HAL ELROD, „FENOMEN PORANKA, JAK ZMIENIĆ SWOJE ŻYCIE", PRZEKŁAD: BEATA OTOCKA, ŁÓDŹ 2016 Podeszłam do tej książki dość sceptycznie. Po pierwsze dlatego, że słyszałam o niej z różnych blogów, a niestety to, co akurat jest na topie, zazwyczaj okazuje się hitem jednego sezonu.  Skorzystałam z aplikacji Legimi, którą Wam polecam, jeśli lubicie czytać, a nie chcecie kupować książek ze względu na małą ilość miejsca lub ograniczone finanse.  Po przeczytaniu mam mieszane uczucia – z jednej strony początek książki bardzo mi się spodobał. Z drugiej wcale nie jest taka innowacyjna jak się spodziewałam. Część materiałów jest dostępna na stronie internetowej, a przecież można by umieścić je w książce. Na koniec poczułam się nieco rozczarowana, bo miały się tam znaleźć super inspirujące przykłady itp., a wcale nie było tego zbyt dużo. Uważam, że książka jest warta uwagi, ale zamieszanie jakie się wokół niej robi jest trochę na wyrost. Autor zapewnia, że jeśli