sobota, 16 lipca 2016

Jak spędzić wspaniałe wakacje?


Dla części z Czytelników wakacje zaczęły się już jakiś czas temu. Inni są jeszcze przed urlopem. Jednak nieważne ile macie czasu i pieniędzy – warto się zastanowić jak wspaniale wykorzystać te ciepłe letnie miesiące. Lato to czas, gdy mamy więcej energii, z tym zgodzi się chyba każdy. To też czas, gdy wiele się dzieje – zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. To czas, kiedy dłużej jest widno, jest więcej połączeń kolejowych itp. itd.

W zeszłym roku, co prawda nieco przesunięte w czasie (bo na wrzesień), ale spędziłam cudowne wakacje ze swoją drugą połówką w Grecji. Szczegółową fotorelację zamieściłam na blogu. W tym roku moje plany są zdecydowanie skromniejsze pod względem finansowym, ale absolutnie nie zamierzam z tego powodu spisać lata na straty J

W czasie wakacji postanowiłam zrobić kilka rzeczy, na które do tej pory brakowało czasu, albo nie było odpowiednich warunków.
  • Z pewnością chcę zrobić domowe przetwory razem z moją Mamą <3 ( w planach na pewno robienie dżemów).
  • Nie przestaję czytać książek – bardzo różnorodny stos czeka na przeczytanie J (w najbliższym czasie pojawi się recenzja książki o Jakubie Błaszczykowskim).
  • Marzy mi się uporządkowanie fotografii rodzinnych.
  • Chcę również razem z Rodzicami wspólnie pooglądać zdjęcia. Czasami nie ma na to czasu, a wspomnienia tak szybko uciekają i dopiero patrząc na fotografię możemy przypomnieć sobie pewne emocje, zapachy czy doświadczenia :)
  • Zaczęłam więcej ćwiczyć i bardziej dbać o swoją aktywność fizyczną (zaprocentowało to o wiele lepszym samopoczuciem).
  • Zamierzam nadrobić zaległości w najnowszym sezonie „Gry o tron”.
  • Odwiedzę Warszawę i to wkrótce J Czeka tam na mnie moja siostra, mamy już zaplanowane kilka atrakcji. W miarę możliwości będę Wam relacjonować przebieg pobytu na Instagramie.
  • Postanowiłam robić więcej zdjęć, bo przez ostatnie miesiące akurat to hobby bardzo mocno zaniedbałam.

A jakie są Wasze plany? Może planujecie zrealizowanie jakiegoś marzenia? Może zamierzacie nawiązać nowe znajomości? Albo nauczyć się języka? A może chcecie zrobić remont swojego pokoju? Albo wyjechać na biwak? Pamiętajcie, że żaden pomysł nie jest zły i zawsze da się coś zorganizować, nawet jeśli ograniczają nas różne czynniki. Wspaniałym sposobem na to, by zapamiętać wakacje i w pełni ich doświadczyć jest zrobienie listy działań, które chcemy podjąć albo listę miejsc do zobaczenia, nawet w bliskiej okolicy. Dla minimalistów lista ta może liczyć jeden, dwa punkty, dla zadaniowców - choćby i trzydzieści. Udowodniono naukowo, że zapisywanie marzeń i celów przybliża nas do ich realizacji :)

A co o wakacjach pisały inne blogerki?

Bardzo polecam Wam piękny i inspirujący tekst Ani.
O potrzebie przerwy pisała również Katarzyna z bloga Simplicite.
Jak zaplanować wakacyjny wyjazd radzi nam Joanna 
Wakacje to też wspaniały czas, żeby pielęgnować swoją pasję. Albo ją znaleźć J
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz