Przejdź do głównej zawartości

Inspirujące linki – lipiec


Kochani!

Miesiąc lipiec wiąże się dla mnie z niesamowitą energią i ochotą do działania. Rozpoczęłam wakacje jako pani magister, z czego jestem dumna, choć oczywiście nie można przeceniać tego tytułu. Pamiętam, jak przyjechałam 5 lat temu na studia do Szczecina i wszystko było dla mnie nowe i obce. Ale pomalutku krok po kroku oswoiłam się z tym pięknym miastem. Poznałam tu mnóstwo wspaniałych ludzi, od których wiele się nauczyłam. Zdobywałam doświadczenie zawodowe i pewność siebie.
Ale dziś nie o tym J To było tylko wprowadzenie J 
Dzisiaj chcę się z Wami podzielić linkami, które są ciekawe i inspirujące – może Was zainteresują :

Kobiety mają wobec siebie bardzo wysokie wymagania, chcą wiele osiągnąć i nie zaniedbywać przy tym żadnej z pełnionych ról. Niestety nie jest to proste, ale może w wybraniu priorytetów pomoże Wam artykuł Oli Budzyńskiej – Pani Swojego Czasu.

Lato to czas wyjazdów, więc z pewnością zainteresuje Was wpis o tym jak się spakować ?

Wakacje to również wspaniały czas, żeby poszukać swojego stylu.

Lipiec to doskonały miesiąc na podsumowanie pierwszej połowy roku i zaplanowanie drugiej połowy J Albo aktualizację planów, które już macie. Sposób na oczyszczenie głowy z zadań i zaplanowanie ich realizacji znajdziecie tutaj

Budujący i otrzeźwiający tekst Marty.

Bardzo lubię poczucie humoru Marty, być może uznacie, że jest nieco sarkastyczne, ale … Przekonajcie się sami J W tym wpisie dowiecie się czego nierobić po 20 – tce . Trudno się nie zgodzić …

Autorka bloga Kameralna dzieli się z czytelnikami małymi rzeczami, które cieszą. Może warto również zrobić taką listę?


Życzę Wam miłej lektury i udanego tygodnia JKomentarze

Popularne posty z tego bloga

Kate White, „Tajemnice kariery. 50 sekretów, które powinna znać każda kobieta sukcesu”

Kate White, „Tajemnice kariery. 50 sekretów, które powinna znać każda kobieta sukcesu”, Sopot 2016
Nie wiem dlaczego, ale lubię takie książki, choć niektóre porady są odrealnione
i na pewno bym ich nie zastosowała w swoim życiu.
Kim jest Autorka?
Napisała serię bestsellerów, w tym kilka kryminałów. Przez 14 lat była redaktor naczelną „Cosmopolitan”. Jej książki zostały wydane w 18 krajach świata. Mieszka w Stanach Zjednoczonych wraz z mężem i dziećmi.
O czym jest ta książka?
Na okładce wymieniono czego dowiemy się w trakcie lektury: jak określić swoje życiowe priorytety, jak zdobyć wymarzoną pracę i się w niej rozwijać, jak wykorzystywać swoje sukcesy i poprawiać swoje notowania u pracodawcy, jak znaleźć równowagę między pracą a życiem prywatnym?
Książka jest podzielona na trzy części. Pierwsza część nosi tytuł: „Sukces: jak go osiągnąć?”, druga mówi o tym jak wzmocnić i utrwalić swój sukces, a trzecia podpowiada jak się delektować swoimi osiągnięciami.
Jak to się ma do treści?
Faktycznie …

Beata Pawlikowska, „Życie jest wolnością. Autobiografia”

Beata Pawlikowska, „Życie jest wolnością. Autobiografia”, 2018
Rozdział pierwszy pt. „W magicznym świecie” jest formą wprowadzenia, w którym Autorka krótko opowiada o pracy w radiu, tej wyjątkowej chwili, kiedy jest na antenie i dzieli się swoimi myślami. Wspomina też o ciszy – dwie sekundy ciszy w radiu wydają się wiecznością.
Rozdział drugi pt. „Tygrys w cyrku” to przemyślenia na temat współczesnego życia. Autorka porównuje pracę w korporacji do tygrysa, który jest zwierzęciem cyrkowym i żyje jako więzień. Mimo że z łatwością mógłby uciec, ale nawet nie próbuje, bo jest wytresowany. Tak samo człowiek, który bezrefleksyjnie pracuje i poddaje się narzuconym schematom, jest w mentalnym zamknięciu, uwięzieniu.
W kolejnych rozdziałach Pani Pawlikowska opowiada o tym, jak została postawiona przed ultimatum dotyczącym jej programu. Pisze o dyskryminacji z powodu tego, że jej program się wyróżniał. Pisze o życiu w zgodzie ze sobą i podejmowaniu decyzji, które być może wydają się niezrozumiałe…

Malwina Bakalarz, „Jak zmieniłam życie w rok?”

Malwina Bakalarz, „Jak zmieniłam życie w rok?”, Warszawa 2018
O czym jest ta książka?
Książka jest podzielona na 3 części: ciało, duch i otoczenie.
W części na temat ciała Autorka zachęca do zmiany diety. Poleca dokładne przyjrzenie się produktom, które spożywamy. Nie zachęca do przejścia na wegetarianizm, ale zwraca uwagę, że mięso z supermarketów jest napakowane antybiotykami, które szkodzą człowiekowi. Autorka odsyła również do innych książek, które traktują typowo o żywieniu i o odkwaszaniu organizmu. Rozdział zawiera sporo oczywistości, odnoszę wrażenie, że jest napisany pobieżnie i trochę bez zastanowienia. Powiela powszechnie panujące opinie na temat ogólnym zaleceń, Autorka wymienia również niektóre „superfoods”, czyli pokarmy, które niedawno stały się bardzo popularne i rzekomo mają super właściwości. Po przeczytaniu tego rozdziału nie byłam zachwycona i nawet zastanawiałam się czy kontynuować lekturę.
Przypomina mi się również zdanie, które już wcześniej gdzieś słyszałam: „skor…