środa, 17 lutego 2016

Wpis gościnny - Marta o "Karuzeli z Madonnami"


RACZEK TOMASZ, „KARUZELA Z MADONNAMI”, WARSZAWA 2003,   
      
Po raz kolejny prezentuję Wam na blogu recenzję Marty. Tym razem nie jest to książka historyczna. Marta recenzuje zbiór wywiadów/ historii/krótkich opowieści znanego dziennikarza. Zapraszam do lektury J.

O czym jest ta książka?

Zastanawiałam się  skąd w życiu Pana Tomasza Raczka aż 57 kobiet i jakie role w nim odegrały? Jak znalazł każdej z nich należną jej przestrzeń?

To 57 portretów wybitnych kobiet ze świata kultury, które swoją charyzmą potrafiły w nim zaistnieć. Należą do nich aktorki, dziennikarki, piosenkarki… Bardzo podoba mi się sposób ich kreacji. Umiejętność zadawania pytań, prowadzenie rozmowy lub tworzenie intrygującego portretu (nawet bez niej), stanowią plastyczny materiał dla czytelniczej wyobraźni.

Doceniam w tych wywiadach możliwość poznania tych kobiet od strony zarówno zawodowej jak i prywatnej. Mam na myśli ich refleksje na różne, czasem trudne tematy, które dotyczą  człowieka. Decyzje, marzenia, choroba, śmierć…

Dla kogo jest ta książka?


To książka dla każdej kobiety i niejednego mężczyzny. Niezależnie od wieku. Pozwala zweryfikować postrzeganie różnych kwestii i spojrzeć na płeć kobiecą w innym świetle. Inspiruje do zadania sobie pytań o własną osobowość i ścieżkę rozwoju. Sprawiła, że na nowo spojrzałam na swoje możliwości. Dodała mi energii do postawienia sobie nowych wyzwań. Polecam każdej osobie, która chce dowiedzieć się czegoś nowego o kobietach w ogóle i sobie samej również.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz