czwartek, 28 stycznia 2016

Regina Brett, "Twój dziennik.12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień"REGINA BRETT, "TWÓJ DZIENNIK. 12 NOWYCH LEKCJI I MYŚLI NA KAŻDY DZIEŃ", KRAKÓW 2015

Jest to swojego rodzaju kalendarz, który zawiera 12 lekcji (jedna na każdy miesiąc). Zostały napisane przez Autorkę specjalnie dla polskich czytelników.

Powiem Wam, że może te krótkie felietony/ komentarze może nie są zbyt odkrywcze albo niesamowicie błyskotliwe, ale… miło jest czytać, jak ktoś z obcego kraju zachwyca się Polską. Autorka dostrzega to, czego zabiegani mieszkańcy na co dzień być może nie zauważają.

Pochyla się nad polską historią, która jest niezwykła, i choć bardzo bolesna w wielu momentach, to fakt jest taki, że powinniśmy doceniać wolność jaka jest nam dana.

Nie pomyślcie jednak że ten dziennik to zbiór moralizatorskich historyjek nie do przełknięcia. Wręcz przeciwnie. Anegdotki są krótkie i wyraziste w swoim przekazie.

A jeśli chodzi o wydanie to okładka typowo kobieca, w środku znajdziemy pozytywną myśl na każdy dzień i mnóstwo miejsca do zapisywania.

Dziennik idealnie nadaje się na prezent dla mamy lub siostry albo przyjaciółki. Z pewnością obdarowana osoba każdego dnia dostanie piękną dawkę motywacji.

Cytat:

„Uwolnij się od zazdrości. Kiedy żyjesz życiem, które zostało przeznaczone tylko tobie, nie masz żadnej konkurencji”.

(Regina Brett, Twój dziennik, 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień, Kraków 2015).Brak komentarzy:

Prześlij komentarz