poniedziałek, 4 maja 2015

Dziecięce kąciki do czytania


Uważam, że dla dziecka obcowanie z książką od najmłodszych lat jest bardzo ważne. Dlatego dzisiaj chciałabym Wam pokazać kąciki dla dzieci, które rozbudzą w nich miłość do książek.

Różowa kolorystyka pewnie bardziej nadaje się dla dziewczynek. Całkiem spora kolekcja książek schludnie poukładanych. Do tego dziecięce akcenty (zwróćcie uwagę na buciki). Różową dekorację można łatwo wymienić i wtedy mebelek będzie się nadawał również dla chłopca.

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Ciekawe rozwiązanie z półkami. Książki na nich ustawione, niczym obrazy, tworzą dekorację pokoju. Wygodny fotel przy oknie to idealne miejsce by poczytać maluchowi. Pasiaste kosze, dywanik i kolorowe maskotki dopełniają całości.

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Stonowana stylizacja trochę w stylu skandynawskim. Nie ma tu cukierkowych kolorów i raczej trudno się domyślić jakiej płci dziecko zamieszkuje ten pokoik. Książki znajdują się na zamontowanej na grzejniku półce (interesujące rozwiązanie, szczególnie do małych wnętrz). Neutralna kolorystyka zachęca do odpoczynku, a fotel usytuowany w doskonale oświetlonym miejscu jest idealny do czytania. Podoba mi się sufit w gwiazdki!

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Trzy zdjęcia z tego samego wnętrza. Po pierwsze niezwykła pomysłowość – które z dzieciaków nie lubi bawić się w robienie namiotów i przesiadywanie tam. Po drugie półki na książki są umieszczone na tyle nisko, by dziecko same mogło po nie sięgać. W tym wnętrzu książki znów są wykorzystane jako dekoracja. Kolorami okładek można ożywić, wyciszyć lub rozweselić wnętrze. Milutki jest też dywanik, choć z pewnością trudny do utrzymania w czystości. Usunęłabym ten drugi szary, ponieważ stwarza wrażenie przeładowania. Wygodny fotel z podnóżkiem postawiony blisko okna i biblioteczki tworzy uroczy kącik do czytania.

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Dziecięca biblioteczka:

Źródło zdjęcia: Apartment TherapyProstota, wręcz surowość tego kącika nie każdemu się spodoba., Malutkie krzesełko, stolik i książki to propozycja dla kilkulatka, który już samodzielnie będzie czytał. 

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz