Przejdź do głównej zawartości

Dziecięce kąciki do czytania


Uważam, że dla dziecka obcowanie z książką od najmłodszych lat jest bardzo ważne. Dlatego dzisiaj chciałabym Wam pokazać kąciki dla dzieci, które rozbudzą w nich miłość do książek.

Różowa kolorystyka pewnie bardziej nadaje się dla dziewczynek. Całkiem spora kolekcja książek schludnie poukładanych. Do tego dziecięce akcenty (zwróćcie uwagę na buciki). Różową dekorację można łatwo wymienić i wtedy mebelek będzie się nadawał również dla chłopca.

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Ciekawe rozwiązanie z półkami. Książki na nich ustawione, niczym obrazy, tworzą dekorację pokoju. Wygodny fotel przy oknie to idealne miejsce by poczytać maluchowi. Pasiaste kosze, dywanik i kolorowe maskotki dopełniają całości.

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Stonowana stylizacja trochę w stylu skandynawskim. Nie ma tu cukierkowych kolorów i raczej trudno się domyślić jakiej płci dziecko zamieszkuje ten pokoik. Książki znajdują się na zamontowanej na grzejniku półce (interesujące rozwiązanie, szczególnie do małych wnętrz). Neutralna kolorystyka zachęca do odpoczynku, a fotel usytuowany w doskonale oświetlonym miejscu jest idealny do czytania. Podoba mi się sufit w gwiazdki!

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Trzy zdjęcia z tego samego wnętrza. Po pierwsze niezwykła pomysłowość – które z dzieciaków nie lubi bawić się w robienie namiotów i przesiadywanie tam. Po drugie półki na książki są umieszczone na tyle nisko, by dziecko same mogło po nie sięgać. W tym wnętrzu książki znów są wykorzystane jako dekoracja. Kolorami okładek można ożywić, wyciszyć lub rozweselić wnętrze. Milutki jest też dywanik, choć z pewnością trudny do utrzymania w czystości. Usunęłabym ten drugi szary, ponieważ stwarza wrażenie przeładowania. Wygodny fotel z podnóżkiem postawiony blisko okna i biblioteczki tworzy uroczy kącik do czytania.

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Dziecięca biblioteczka:

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy



Prostota, wręcz surowość tego kącika nie każdemu się spodoba., Malutkie krzesełko, stolik i książki to propozycja dla kilkulatka, który już samodzielnie będzie czytał. 

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

„2017 wojna z Rosją”

Źródło grafiki: https://www.rebis.com.pl/imageshandler/22885/miniature/?ts=385370 RICHARD SHIRREFF, „2017 WOJNA Z ROSJĄ”, PRZEŁOŻYŁ RADOSŁAW KOT, POZNAŃ 2016 W dzisiejszej recenzji proponuję lekturę skierowaną do obydwu płci. Książkę wypożyczyłam z biblioteki i szczerze powiem, że bardzo mnie wciągnęła. Oczywiście nie jest idealna – Wielka Brytania i Stany Zjednoczone zostały ukazane jako wybawcy świata, choć Autor nie szczędzi krytyki skierowanej do brytyjskich polityków i dowódców. „Możesz nie interesować się wojną, ale wojna interesuje się Tobą” (Lew Trocki) Kim jest Autor? Richard Shirreff to były żołnierz wojsk lądowych, doświadczony dowódca, Brytyjczyk urodzony w Kenii, dowódca i generał. Dwa lata sprawował wysokie stanowiska w NATO: dowodził Korpusem Sojuszniczych Sił Szybkiego Reagowania oraz był zastępcą naczelnego dowódcy Sojuszniczych Sił Zbrojnych w Europie. O czym jest ta książka? 2017 wojna z Rosją to książka z gatunku polictical fiction

Michał Piekara, Urszula Piekara, „Przytul mnie choć na chwilę… Jak być twórczą żoną?”

Źródło grafiki Piekara, Urszula Piekara, „Przytul mnie choć na chwilę… Jak być twórczą żoną?”, Kraków Książka jest cieniutka i można dosyć szybko ją przeczytać, ale niektóre fragmenty wymagają głębszej refleksji i zastanowienia. Napisało ją chrześcijańskie małżeństwo, które prowadzi w Krakowie Klinikę Małżeńską. Można się nie zgadzać z niektórymi fragmentami, poglądami Autorów, ale może właśnie czasem warto przeczytać coś, z czym się nie utożsamiamy w 100% a może nawet nie w połowie… Czytanie ma służyć między innymi konfrontowaniu swoich poglądów z poglądami Autora, ale nie tylko… Warto podejść do tego z otwartym umysłem i sercem. W poniższej książce znalazłam kilka inspirujących fragmentów. Część z nich zachowam dla siebie do osobistego przemyślenia, ale dwoma chciałabym się podzielić z szerszym gronem, ponieważ uważam, że są wartościowe. Pierwszy fragment mówi o stworzeniu kobiety: „Kiedy Stwórca skończył stwarzanie mężczyzny, zdał sobie sprawę, że zużył

Hal Elrod, „Fenomen poranka, Jak zmienić swoje życie"

Źródło grafiki HAL ELROD, „FENOMEN PORANKA, JAK ZMIENIĆ SWOJE ŻYCIE", PRZEKŁAD: BEATA OTOCKA, ŁÓDŹ 2016 Podeszłam do tej książki dość sceptycznie. Po pierwsze dlatego, że słyszałam o niej z różnych blogów, a niestety to, co akurat jest na topie, zazwyczaj okazuje się hitem jednego sezonu.  Skorzystałam z aplikacji Legimi, którą Wam polecam, jeśli lubicie czytać, a nie chcecie kupować książek ze względu na małą ilość miejsca lub ograniczone finanse.  Po przeczytaniu mam mieszane uczucia – z jednej strony początek książki bardzo mi się spodobał. Z drugiej wcale nie jest taka innowacyjna jak się spodziewałam. Część materiałów jest dostępna na stronie internetowej, a przecież można by umieścić je w książce. Na koniec poczułam się nieco rozczarowana, bo miały się tam znaleźć super inspirujące przykłady itp., a wcale nie było tego zbyt dużo. Uważam, że książka jest warta uwagi, ale zamieszanie jakie się wokół niej robi jest trochę na wyrost. Autor zapewnia, że jeśli