Przejdź do głównej zawartości

Dziecięce kąciki do czytania


Uważam, że dla dziecka obcowanie z książką od najmłodszych lat jest bardzo ważne. Dlatego dzisiaj chciałabym Wam pokazać kąciki dla dzieci, które rozbudzą w nich miłość do książek.

Różowa kolorystyka pewnie bardziej nadaje się dla dziewczynek. Całkiem spora kolekcja książek schludnie poukładanych. Do tego dziecięce akcenty (zwróćcie uwagę na buciki). Różową dekorację można łatwo wymienić i wtedy mebelek będzie się nadawał również dla chłopca.

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Ciekawe rozwiązanie z półkami. Książki na nich ustawione, niczym obrazy, tworzą dekorację pokoju. Wygodny fotel przy oknie to idealne miejsce by poczytać maluchowi. Pasiaste kosze, dywanik i kolorowe maskotki dopełniają całości.

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Stonowana stylizacja trochę w stylu skandynawskim. Nie ma tu cukierkowych kolorów i raczej trudno się domyślić jakiej płci dziecko zamieszkuje ten pokoik. Książki znajdują się na zamontowanej na grzejniku półce (interesujące rozwiązanie, szczególnie do małych wnętrz). Neutralna kolorystyka zachęca do odpoczynku, a fotel usytuowany w doskonale oświetlonym miejscu jest idealny do czytania. Podoba mi się sufit w gwiazdki!

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Trzy zdjęcia z tego samego wnętrza. Po pierwsze niezwykła pomysłowość – które z dzieciaków nie lubi bawić się w robienie namiotów i przesiadywanie tam. Po drugie półki na książki są umieszczone na tyle nisko, by dziecko same mogło po nie sięgać. W tym wnętrzu książki znów są wykorzystane jako dekoracja. Kolorami okładek można ożywić, wyciszyć lub rozweselić wnętrze. Milutki jest też dywanik, choć z pewnością trudny do utrzymania w czystości. Usunęłabym ten drugi szary, ponieważ stwarza wrażenie przeładowania. Wygodny fotel z podnóżkiem postawiony blisko okna i biblioteczki tworzy uroczy kącik do czytania.

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Dziecięca biblioteczka:

Źródło zdjęcia: Apartment TherapyProstota, wręcz surowość tego kącika nie każdemu się spodoba., Malutkie krzesełko, stolik i książki to propozycja dla kilkulatka, który już samodzielnie będzie czytał. 

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kate White, „Tajemnice kariery. 50 sekretów, które powinna znać każda kobieta sukcesu”

Kate White, „Tajemnice kariery. 50 sekretów, które powinna znać każda kobieta sukcesu”, Sopot 2016
Nie wiem dlaczego, ale lubię takie książki, choć niektóre porady są odrealnione
i na pewno bym ich nie zastosowała w swoim życiu.
Kim jest Autorka?
Napisała serię bestsellerów, w tym kilka kryminałów. Przez 14 lat była redaktor naczelną „Cosmopolitan”. Jej książki zostały wydane w 18 krajach świata. Mieszka w Stanach Zjednoczonych wraz z mężem i dziećmi.
O czym jest ta książka?
Na okładce wymieniono czego dowiemy się w trakcie lektury: jak określić swoje życiowe priorytety, jak zdobyć wymarzoną pracę i się w niej rozwijać, jak wykorzystywać swoje sukcesy i poprawiać swoje notowania u pracodawcy, jak znaleźć równowagę między pracą a życiem prywatnym?
Książka jest podzielona na trzy części. Pierwsza część nosi tytuł: „Sukces: jak go osiągnąć?”, druga mówi o tym jak wzmocnić i utrwalić swój sukces, a trzecia podpowiada jak się delektować swoimi osiągnięciami.
Jak to się ma do treści?
Faktycznie …

Beata Pawlikowska, „Życie jest wolnością. Autobiografia”

Beata Pawlikowska, „Życie jest wolnością. Autobiografia”, 2018
Rozdział pierwszy pt. „W magicznym świecie” jest formą wprowadzenia, w którym Autorka krótko opowiada o pracy w radiu, tej wyjątkowej chwili, kiedy jest na antenie i dzieli się swoimi myślami. Wspomina też o ciszy – dwie sekundy ciszy w radiu wydają się wiecznością.
Rozdział drugi pt. „Tygrys w cyrku” to przemyślenia na temat współczesnego życia. Autorka porównuje pracę w korporacji do tygrysa, który jest zwierzęciem cyrkowym i żyje jako więzień. Mimo że z łatwością mógłby uciec, ale nawet nie próbuje, bo jest wytresowany. Tak samo człowiek, który bezrefleksyjnie pracuje i poddaje się narzuconym schematom, jest w mentalnym zamknięciu, uwięzieniu.
W kolejnych rozdziałach Pani Pawlikowska opowiada o tym, jak została postawiona przed ultimatum dotyczącym jej programu. Pisze o dyskryminacji z powodu tego, że jej program się wyróżniał. Pisze o życiu w zgodzie ze sobą i podejmowaniu decyzji, które być może wydają się niezrozumiałe…

Malwina Bakalarz, „Jak zmieniłam życie w rok?”

Malwina Bakalarz, „Jak zmieniłam życie w rok?”, Warszawa 2018
O czym jest ta książka?
Książka jest podzielona na 3 części: ciało, duch i otoczenie.
W części na temat ciała Autorka zachęca do zmiany diety. Poleca dokładne przyjrzenie się produktom, które spożywamy. Nie zachęca do przejścia na wegetarianizm, ale zwraca uwagę, że mięso z supermarketów jest napakowane antybiotykami, które szkodzą człowiekowi. Autorka odsyła również do innych książek, które traktują typowo o żywieniu i o odkwaszaniu organizmu. Rozdział zawiera sporo oczywistości, odnoszę wrażenie, że jest napisany pobieżnie i trochę bez zastanowienia. Powiela powszechnie panujące opinie na temat ogólnym zaleceń, Autorka wymienia również niektóre „superfoods”, czyli pokarmy, które niedawno stały się bardzo popularne i rzekomo mają super właściwości. Po przeczytaniu tego rozdziału nie byłam zachwycona i nawet zastanawiałam się czy kontynuować lekturę.
Przypomina mi się również zdanie, które już wcześniej gdzieś słyszałam: „skor…