Przejdź do głównej zawartości

Lista książek – podróże po Polsce

Lista książek – podróże po Polsce

Po raz kolejny zapraszam Was do przeczytania wpisu z cyklu LISTA KSIĄŻEK.

„Cudzie chwalicie, swojego nie znacie” z pewnością wielu z Was może się podpisać pod tym zdaniem. Ale moi Drodzy ten stan rzeczy łatwo można zmienić. Nadchodząca majówka – choć krótka – może stać się wspaniałym pretekstem do zorganizowania wycieczki nie tylko po najbliższej okolicy. Została jeszcze odpowiednia ilość czasu, by zorganizować taki wypad. Poniżej przedstawiam Wam – mam nadzieję interesującą listę książek , która może pomóc J.

  •  „Z dala od drogi… Ponad 50 niezwykłych miejsc na wymarzony wypoczynek”, Teresa Kokocińska, Warszawa 2008, (375 stron),
  • „Góry dla niecierpliwych. Najpiękniejsze górskie szczyty w jeden dzień”, Dariusz Jędrzejewski, Warszawa 2012, (206 stron),
  • „Agrowypas. Najlepsze miejsca na wakacje pod gruszą”, Dariusz Jędrzejewski, Warszawa 2013, (320 stron),
  • „Aktywnie po Polsce. Przewodnik dla ludzi pełnych energii”, praca zbiorowa pod redakcją Krzysztofa Bzowskiego, Gliwice 2012, (349 stron),
  • „Literacki atlas Polski, Kraków 2007, (336 stron),
  • „Historia Krakowa dla każdego”, Jan M. Małecki, Kraków 2007, (323 strony),
  • „Ełk spacerownik po niezwykłym mieście”, Michał Olszewski, Rafał Żytyniec, Ełk 2012, (232 strony),
  • „Groch i kapusta, czyli podróżuj po Polsce. 36 regionów od morza do Tatr”, Elżbieta Dzikowska, Warszawa 2006, (775 stron). 


Jak widać na poniższych zdjęciach Polska jest różnorodna i piękna!Jezioro Ińsko


Kołobrzeg


Gorło, powiat ełcki, województwo warmińsko - mazurskie


Gorło, Jezioro Ułówki


Mielno


Wały Chrobrego, Szczecin

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kate White, „Tajemnice kariery. 50 sekretów, które powinna znać każda kobieta sukcesu”

Kate White, „Tajemnice kariery. 50 sekretów, które powinna znać każda kobieta sukcesu”, Sopot 2016
Nie wiem dlaczego, ale lubię takie książki, choć niektóre porady są odrealnione
i na pewno bym ich nie zastosowała w swoim życiu.
Kim jest Autorka?
Napisała serię bestsellerów, w tym kilka kryminałów. Przez 14 lat była redaktor naczelną „Cosmopolitan”. Jej książki zostały wydane w 18 krajach świata. Mieszka w Stanach Zjednoczonych wraz z mężem i dziećmi.
O czym jest ta książka?
Na okładce wymieniono czego dowiemy się w trakcie lektury: jak określić swoje życiowe priorytety, jak zdobyć wymarzoną pracę i się w niej rozwijać, jak wykorzystywać swoje sukcesy i poprawiać swoje notowania u pracodawcy, jak znaleźć równowagę między pracą a życiem prywatnym?
Książka jest podzielona na trzy części. Pierwsza część nosi tytuł: „Sukces: jak go osiągnąć?”, druga mówi o tym jak wzmocnić i utrwalić swój sukces, a trzecia podpowiada jak się delektować swoimi osiągnięciami.
Jak to się ma do treści?
Faktycznie …

Beata Pawlikowska, „Życie jest wolnością. Autobiografia”

Beata Pawlikowska, „Życie jest wolnością. Autobiografia”, 2018
Rozdział pierwszy pt. „W magicznym świecie” jest formą wprowadzenia, w którym Autorka krótko opowiada o pracy w radiu, tej wyjątkowej chwili, kiedy jest na antenie i dzieli się swoimi myślami. Wspomina też o ciszy – dwie sekundy ciszy w radiu wydają się wiecznością.
Rozdział drugi pt. „Tygrys w cyrku” to przemyślenia na temat współczesnego życia. Autorka porównuje pracę w korporacji do tygrysa, który jest zwierzęciem cyrkowym i żyje jako więzień. Mimo że z łatwością mógłby uciec, ale nawet nie próbuje, bo jest wytresowany. Tak samo człowiek, który bezrefleksyjnie pracuje i poddaje się narzuconym schematom, jest w mentalnym zamknięciu, uwięzieniu.
W kolejnych rozdziałach Pani Pawlikowska opowiada o tym, jak została postawiona przed ultimatum dotyczącym jej programu. Pisze o dyskryminacji z powodu tego, że jej program się wyróżniał. Pisze o życiu w zgodzie ze sobą i podejmowaniu decyzji, które być może wydają się niezrozumiałe…

Malwina Bakalarz, „Jak zmieniłam życie w rok?”

Malwina Bakalarz, „Jak zmieniłam życie w rok?”, Warszawa 2018
O czym jest ta książka?
Książka jest podzielona na 3 części: ciało, duch i otoczenie.
W części na temat ciała Autorka zachęca do zmiany diety. Poleca dokładne przyjrzenie się produktom, które spożywamy. Nie zachęca do przejścia na wegetarianizm, ale zwraca uwagę, że mięso z supermarketów jest napakowane antybiotykami, które szkodzą człowiekowi. Autorka odsyła również do innych książek, które traktują typowo o żywieniu i o odkwaszaniu organizmu. Rozdział zawiera sporo oczywistości, odnoszę wrażenie, że jest napisany pobieżnie i trochę bez zastanowienia. Powiela powszechnie panujące opinie na temat ogólnym zaleceń, Autorka wymienia również niektóre „superfoods”, czyli pokarmy, które niedawno stały się bardzo popularne i rzekomo mają super właściwości. Po przeczytaniu tego rozdziału nie byłam zachwycona i nawet zastanawiałam się czy kontynuować lekturę.
Przypomina mi się również zdanie, które już wcześniej gdzieś słyszałam: „skor…