Przejdź do głównej zawartości

Świąteczne inspiracjeKochani!

Dziś Mikołajki, do Świąt coraz bliżej, wszędzie czuć świąteczny klimat. Robi się coraz chłodniej, w niektórych rejonach Polski jest już śnieg. W Szczecinie na razie brak białego puchu, ale nie przeszkadza mi to absolutnie w poszukiwaniu świątecznych inspiracji. Zapraszam Was na krótki przegląd. Może coś Wam wpadnie w oko i zechcecie wykorzystać pomysł u siebie?

W tle proponuję Wam włączyć świąteczne piosenki, na przykład:

Niebałaganka przedstawia niebanalne pomysły na fotoksiażki. Jest to świetny pomysł na prezent. Dodatkowo możecie mieć zniżkę 40 % na zakup takiej fotoksiązki. W tym roku zaplanowałam już inne prezenty, ale może ktoś z Was się skusi :)

3 niebanalne kalendarze adwentowe.

Jak szykować święta z dziećmi.

Odsyłam Was do fantastycznego wpisu Edyty Zając o prezentach w formie gier planszowych.  Osobiście stałam się fanką gier planszowych niedawno – od momentu grania w „Cywilizację”. Gra jest niesamowicie wciągająca. Jej spora wada to ilość miejsca – potrzebny jest całkiem spory stół, żeby rozłożyć wszystkie plansze. Do tego rozgrywka może trwać nawet kilka godzin. Jest czasochłonna, ale wrażenia niezapomniane. Niektóre reguły gry nie są całkowicie jasne, dlatego kilka razy korzystaliśmy z vlogów na Youtube.

Z prezentami dla facetów zawsze jest problem. Co podarować tacie, bratu, chłopakowi. Fashionelka podpowiada co można sprezentować panom pod choinkę. 

Kilka inspiracji wizualnych:Źródło grafiki: http://stylowi.pl/47802694
Źródło grafiki: http://stylowi.pl/47966520


Źródło grafiki: http://stylowi.pl/47968021

Źródło grafiki: http://stylowi.pl/47966703

Źródło grafiki: http://stylowi.pl/47992616

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rebecca Eckler, „Wpadka. Wyznania współczesnej przyszłej matki”,

REBECCA ECKLER, „WPADKA. WYZNANIA WSPÓŁCZESNEJ PRZYSZŁEJ MATKI”, PRZEKŁAD EWA HELIŃSKA, POZNAŃ 2009
Uczciwie powiem, że miałam dwa podejścia do tej książki, ponieważ za pierwszym, kiedy próbowałam ją czytać nie była ani śmieszna, ani pouczająca. Kiedy przebrnęłam z trudem przez jedną trzecią książki, zaczęło robić się o wiele zabawniej. Pojawił się cięty język i śmieszne opisy ciążowych dolegliwości. Jednakże nadal uważam, że pochlebne recenzje tego „ciążowego dziennika” są napisane na wyrost.
Uważam że to bardziej opis tego, jak NIE NALEŻY zachowywać się w trakcie ciąży –popalanie papierosów, kiedy ktoś nosi w sobie nowe życie kojarzy mi się z patologią, a nie z wykształconą współczesną kobietą. Niestety nie uważam, żeby popijanie wina albo inne tego typy wybryki były zabawne, raczej grożą powikłaniami.
Dodatkowo irytujące były ciągłe opisy martwienia się o wagę i obsesyjne wręcz kontrolowanie przybywających kilogramów, przy jednoczesnym odżywianiu się w popularnym fast foodzie. Jeśli C…

Podsumowanie miesiąca – czerwiec 2018

Jak minął mi czerwiec?
Zdecydowanie zbyt szybko. Był to czas podsumowań i podejmowania nowych wyzwań. Efekty uważam za sukces. Niestety jak to zwykle bywa nie można mieć wszystkiego, przynajmniej w jednym czasie i blog trochę ucierpiał…
Czerwiec był dla mnie wyjątkowo miłym miesiącem, ponieważ gościłam swoich rodziców, którzy mieszkają dość daleko. Spędziliśmy miły i obfitujący w wydarzenia tydzień. Za najmilsze wspomnienie uważam pójście z mamą do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie, na przedstawienie dla dorosłych „Tłumacz snów” (na podstawie „Snu nocy letniej” Williama Szekspira).
Odkryliśmy również piękny zakątek – kąpielisko Dziewoklicz położone na prawym brzegu Odry. Naprawdę wspaniałe miejsce idealne do wypoczynku latem. Można dojechać tam samochodem (jest duży bezpłatny parking) albo autobusem miejskim linii 61.
Podjęłam się również eksperymentu kulinarnego – upiekłam chleb z kaszy gryczanej według przepisu Ani Lewandowskiej. Niestety wypiek nie do końca mi się udał, ponieważ chleb…

Aaron T. Beck, „Miłość nie wystarczy"

AARON T. BECK, „MIŁOŚĆ NIE WYSTARCZY. JAK ROZWIĄZYWAĆ NIEPOROZUMIENIA I KONFLIKTY MAŁŻEŃSKIE”, POZNAŃ 1996
Książkę pożyczyła mi koleżanka, która przerabiała ten materiał na zajęciach. Jestem jej ogromnie wdzięczna za podsunięcie tej rozwijającej lektury. Uważam, że każda para, która dba o swój związek powinna się zapoznać z tą książką. Oczywiście jestem realistką – nie każdy lubi czytać, nie każdy chce przeznaczać na to czas. Jednakże nawet jeśli Wasz partner/ partnerka sceptycznie podchodzi do tematu – przeczytajcie chociaż Wy J
O czym jest ta książka?
Komunikacja  w związku jest elementem często pomijanym, a to prowadzi do konfliktów. Ludzie różnią się między sobą i nieuchronnie pojawiają się sytuacje konfliktowe. Dr Aaron Beck, profesor psychiatrii w swoim podręczniku daje nam coś w rodzaju recepty na problemy. Podsuwa techniki i narzędzia, których możemy użyć, aby lepiej się komunikować. Książka zawiera mnóstwo zapisów z rozmów przeprowadzanych z konkretnymi parami. Każda z nich ma …