niedziela, 11 września 2016

20 rzeczy, za które jestem wdzięczna


Dziś miał być wpis o organizacji czasu, ale chciałabym się z Wami podzielić pewną refleksją :) 

Do napisania tego tekstu skłoniło mnie powszechne niezadowolenie panujące wokół, które rozprzestrzenia się niczym podstępna trucizna. Ludzie zawsze narzekali, narzekają i narzekać będą, ale czy na pewno muszę tego słuchać albo się do tego przyłączać? Chyba nie…

Dziś chciałabym się z Wami podzielić listą 20 rzeczy, za które jestem wdzięczna w swoim życiu. Jestem pewna, że możecie stworzyć podobną, a może nawet dłuższą. Z podziwem przypominam sobie chwile kiedy byłam dzieckiem, a moi Rodzice ciężko pracowali, żeby nie zabrakło naszej rodzinie jedzenia i dachu nad głową. Jestem im ogromnie wdzięczna za wszystkie lekcje pracowitości, których udzielili mi i mojemu rodzeństwu.

Czasami jest mi wstyd, kiedy narzekam na jakieś drobne niedogodności w swoim życiu. Po prostu mi wstyd. Bo wiem jak ciężko było pokoleniu moich Rodziców, nie mówiąc już o moich dziadkach. A mimo to wykonywali swoje obowiązki rodzinne, społeczne, zawodowe. Postępowali najlepiej jak umieli i mogli w danej sytuacji.

Natomiast moje pokolenie za wielki problem uważa brak dostępu do Internetu, stary telefon albo większą kłótnię. Nie chcę tu hejtować i narzekać, chcę Was zainspirować do zmiany myślenia. „Dziękuj za to, co masz, a otrzymasz więcej”. Dzięki temu żyje się lepiej i łatwiej.

Każdy ma różne potrzeby i marzenia, i świetnie, bo do spełniania marzeń trzeba dążyć. Jednakże wiele wyborów podejmujemy sami i nie warto potem narzekać na cały świat. Przydałaby się tu wstawka o strefach wpływu (przejmuj się tylko tym, na co masz wpływ), ale nie chcę powielać tego, co jest na innych blogach w tym temacie. Żeby już nie przedłużać zapraszam do czytania i tworzenia własnej listy :) 

Jestem wdzięczna za:
 1. Ciepłe mieszkanie;
 2. Jedzenie, które mogę sama wybrać i kupić;
 3. Ciepłe ubrania;
 4. Każdą podróż, którą odbyłam w swoim życiu;
 5. Moich rodziców, że starali mi się przekazać wszystko, co umieli i uznali za wartościowe;
 6. Pracę;
 7. Zdrowie;
 8. Moje rodzeństwo;
 9. Talenty, którymi zostałam obdarowana;
 10. Samodzielność;
 11. Rodzinę;
 12. Książki;
 13. Umiejętność czytania i pisania;
 14. Wykształcenie;
 15. Nauczycieli i autorytety, które spotkałam w życiu;
 16. Wyobraźnię;
 17. Wrażliwość;
 18. Możliwość uwieczniania piękna świata na zdjęciach;
 19. Kwiaty, parki, ogrody, jeziora, lasy;
 20. Wszystkie wartościowe treści, które znajduję w książkach i w Internecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz