Przejdź do głównej zawartości

Agnieszka Maciąg, „Pełnia życia”



AGNIESZKA MACIĄG, „PEŁNIA ŻYCIA”, KRAKÓW 2016

Najnowsza książka Agnieszki Maciąg jest w sprzedaży już od kilku miesięcy. Autorka opisuje w niej swoją drogę życiową, swoje wybory.

Książka jest pięknie wydana – są dwie wersje (w twardej i miękkiej oprawie). Ja otrzymałam tę książkę w prezencie na Boże Narodzenie od mojej kochanej siostry J

Pani Agnieszka w tej książce wydaje się być osobą bardzo uduchowioną, wrażliwą i wyważoną. Daje nie tylko dobre rady jak najlepiej poznać siebie, ale również dzieli się swoją poezją, przepisem na szczęśliwe dobre życie.

Szczerze mówiąc pierwsza połowa książki nie była dla mnie do końca interesująca. Natomiast druga część o wiele bardziej przypadła mi do gustu. Pozaznaczałam sobie kolorowymi karteczkami wiele fragmentów, które w jakiś sposób do mnie przemawiają. Jestem pewna, że Wy również znajdziecie tam interesujące akapity.

Pani Agnieszka porusza kwestię pragnień. Według różnych filozofii są potrzebne lub niepotrzebne. A według Pani Agnieszki pragnienia czynią nas ludźmi, pozwalają nam tworzyć i kreować. Autorka zachęca nas byśmy czas przed snem (lub rano) przeznaczyły na medytację, pisanie dziennika, szeroko pojęty czas dla siebie, czas na poznawanie swojej duszy.

Ta książka może denerwować niektóre czytelniczki, momentami można odnieść wrażenie, że Autorka jest aż nazbyt przewrażliwiona na punkcie dobrej i złej energii. Jednakże większość opinii jest bardzo pochlebna.

Jeśli chodzi o moje zdanie na ten temat, uważam, że są osoby bardziej wrażliwe i wyczulone na pewne sytuacje, emocje. Być może mają lepiej rozwinięta intuicję wskutek pracy nad sobą. Można się nie zgodzić  z tym, co pisze Autorka, ale moim zdaniem, nie umniejsza to wartości książki.

Autorka zachęca również do stworzenia mapy marzeń. Nie każdemu taka forma odpowiada, ale jeśli jesteście wzrokowcami, pracujecie nad swoim rozwojem i chcecie kreować wymarzoną przyszłość – ta forma może Wam w pewien sposób ułatwić planowanie. Oczywiście zrobienie mapy myśli nie oznacza, że automatycznie wszystko stanie się Waszym udziałem bez odrobiny wysiłku, ale… jest to krok ku lepszemu poznaniu swoich potrzeb.

Jedno najważniejsze zdanie, które zapamiętałam z tej książki brzmi: „Twoim jedynym zadaniem jest bycie szczęśliwą. Reszta sama się ułoży”. Może nie do końca wszystko samo się ułoży, bo wiele rzeczy wymaga od nas pewnego wysiłku i ukierunkowania, ale kiedy jesteśmy szczęśliwi, kiedy postępujemy w zgodzie ze sobą, to okoliczności nam sprzyjają.

Podsumowanie:

Jeśli czujecie, że potrzebna jest Wam motywacja lub inspiracja do zmian, nie do końca wiecie, w którą stronę pójść, boicie się zostawić za sobą to, co dobrze znane – ta książka może Wam pomóc. Jest interesująca również ze względu na piękne zdjęcia i szatę graficzną – dodatkowy atut dla wzrokowców.



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

„Lato bez mężczyzn”

SIRI HUSTVEDT, „LATO BEZ MĘŻCZYZN”, WARSZAWA 2014 Niestety dzisiaj niepochlebna recenzja znajdzie się na moim blogu. Przeczytałam tę książkę tylko dlatego, że byłam w podróży i nie miałam nic innego do czytania. Okładka w bibliotece zachęciła mnie bardzo – „Zabawna, poruszająca i błyskotliwa(…)”. Niestety nie pośmiałam się, a wręcz przeciwnie – byłam zniesmaczona. Spodziewałam się w miarę lekkiej historii (na co wskazywała między innymi grubość książki i projekt okładki, który nasuwał skojarzenie z leniwym i powolnym odpoczynkiem na łonie przyrody). Niestety wielkie było moje rozczarowanie. Główna bohaterka Mia zostaje porzucona przez męża, który odchodzi do młodszej kobiety. Przekreśla 30 lat małżeństwa i po prostu ją zostawia. Mia musi jakoś poskładać swój wewnętrzny świat, który po zdradzie runął jak domek z kart. Powraca w rodzinne strony, do małego miasteczka i tam prowadzi wakacyjny fakultet z poezji i pisania. Jej słuchaczkami i uczestniczkami warsztatów jest grupka...

Jacek Antczak, „Reporterka. Rozmowy z Hanną Krall”, Warszawa 2015

Jacek Antczak, „Reporterka. Rozmowy z Hanną Krall”, Warszawa 2015 Ta książka to niesamowita historia wspaniałej, wielokrotnie nagradzanej pisarki i dziennikarki. Zebrane z różnych źródeł wywiady, rozmowy, cytaty, urywki – to wszystko tworzy spójny i bogaty obraz. Każdy reporter ma swój własny warsztat, system pokazywania prawdy. Hanna Krall zawsze starała skupić się na historii jednej osoby, dokładnie ją opisać i jej emocje, a przez to pokazać całość wydarzeń, kontekst. W książce jest odniesienie od innego mistrza reportażu – Ryszarda Kapuścińskiego, który ma całkowicie odmienny styl   skupia się na procesach, na ukazaniu problemu w dużej skali. Jednakże Hanna Krall poprzez swoje skupienie na konkretnych bohaterach również w doskonały sposób potrafi dotrzeć do Czytelnika, zachęcić go do refleksji, zastanowienia nad tym, w jaki sposób by postąpił w podobnej sytuacji… Cytaty: „- Mówi się, że po terrorystycznym ataku 11 września 2001 świat stał się inny niż dot...

Wpis gościnny - Marta o "Karuzeli z Madonnami"

RACZEK TOMASZ, „KARUZELA Z MADONNAMI”, WARSZAWA 2003,           Po raz kolejny prezentuję Wam na blogu recenzję Marty. Tym razem nie jest to książka historyczna. Marta recenzuje zbiór wywiadów/ historii/krótkich opowieści znanego dziennikarza. Zapraszam do lektury J . O czym jest ta książka? Zastanawiałam się  skąd w życiu Pana Tomasza Raczka aż 57 kobiet i jakie role w nim odegrały? Jak znalazł każdej z nich należną jej przestrzeń? To 57 portretów wybitnych kobiet ze świata kultury, które swoją charyzmą potrafiły w nim zaistnieć. Należą do nich aktorki, dziennikarki, piosenkarki… Bardzo podoba mi się sposób ich kreacji. Umiejętność zadawania pytań, prowadzenie rozmowy lub tworzenie intrygującego portretu (nawet bez niej), stanowią plastyczny materiał dla czytelniczej wyobraźni. Doceniam w tych wywiadach możliwość poznania tych kobiet od strony zarówno zawodowej jak i prywatnej. Mam na myśli ich refleksje na różn...