Przejdź do głównej zawartości

Kącik do czytania książek - część 2.


Jakiś czas temu pisałam już o kącikach do czytania książek, a dziś zapraszam Was do obejrzenia kolejnych inspiracji. 
Z cyklu wnętrzarskiego planuję jeszcze kilka wpisów, także zaglądajcie tutaj, jeśli jesteście ciekawi J.



Na tej fotografii da się zauważyć atmosferę naturalności. Podoba mi się pomysł wykorzystania pufy jako podnóżka. Zmieniłabym tylko wzór, który na niej jest. Roślina w białej donicy wygląda elegancko i urozmaica to wnętrze. Wszystkie elementy tworzą ciekawą, niebanalną kompozycje, a stolik przy fotelu pozwala na odłożenie aktualnie czytanej prasy i książek.


Źródło zdjęcia: http://www.apartmenttherapy.com/


Przytulny taras jak dla mnie utrzymany w nieco zbyt nudnej kolorystyce. Dodałabym jakieś wyraziste elementy i więcej roślin. Ale przyznacie, że miejsce zachęca do lektury!

Źródło zdjęcia: http://www.apartmenttherapy.com/

Niesamowicie podobają mi się kąciki urządzone w wykorzystaniem wnęki okiennej i parapetu. Tutaj na pierwszym planie macie stół, ale z tyłu dostrzeżecie wspaniałe, dobrze oświetlone (a to podstawa) miejsce do odpoczynku. Znowu dodałabym trochę koloru, bo temu miejscu można za pomocą odpowiednich dodatków nadać wyjątkowy charakter. 

Źródło zdjęcia: http://www.apartmenttherapy.com/

Kolejna propozycja z wykorzystaniem miejsca przy oknie. I od razu na półkach mamy całą biblioteczkę. Cudowny pomysł, chociaż odkąd zainteresowałam się minimalizmem, nie gromadzę książek - zostawiłam tylko dwie półki najważniejszych. Co jakiś czas przeczytane książki przekazuję dalej w obieg. Tak naprawdę jeśli do nich nie zaglądam, nie są mi potrzebne. Pomyślcie o tym przeglądając swoją domową biblioteczkę. Przytłoczenie książkami wcale nie spowoduje, że będziemy więcej czytać niż inni... 

Źródło zdjęcia: Homebook

I kolejny kącik z wnęką okienną. 

Źródło zdjęcia: Homebook

Podoba Wam się taki stary styl? 

Źródło zdjęcia: Homebook

Prawdziwie niestandardowa propozycja – zastanawiam się na ile to miejsce jest wygodne. To zdjęcie sprawia wrażenie, że parapet jest pod takim kątem, że w śliskich ciuchach łatwo można się z niego zsunąć. W swoim domu/ mieszkaniu raczej nie zdecydowałabym się na tak nowoczesne rozwiązanie, choć pomysł jest ciekawy. 

Źródło zdjęcia: Homebook

Przyjemny kącik na balkonie. Czy Wasze balkony są równie piękne? Blogerki często pokazują metamorfozy swoich balkonów i zachęcają, by zrobić tam przytulne miejsce do wypoczynku, a nie składowisko różnych "przydasiów". 


Źródło zdjęcia: Homebook

Romantyczna propozycja J

Źródło zdjęcia: Homebook



Mam nadzieję, że zainspirujecie się tymi zdjęciami, by w swoim otoczeniu przygotować wspaniałe miejsce do wypoczynku i czytania :). 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

„Lato bez mężczyzn”

SIRI HUSTVEDT, „LATO BEZ MĘŻCZYZN”, WARSZAWA 2014 Niestety dzisiaj niepochlebna recenzja znajdzie się na moim blogu. Przeczytałam tę książkę tylko dlatego, że byłam w podróży i nie miałam nic innego do czytania. Okładka w bibliotece zachęciła mnie bardzo – „Zabawna, poruszająca i błyskotliwa(…)”. Niestety nie pośmiałam się, a wręcz przeciwnie – byłam zniesmaczona. Spodziewałam się w miarę lekkiej historii (na co wskazywała między innymi grubość książki i projekt okładki, który nasuwał skojarzenie z leniwym i powolnym odpoczynkiem na łonie przyrody). Niestety wielkie było moje rozczarowanie. Główna bohaterka Mia zostaje porzucona przez męża, który odchodzi do młodszej kobiety. Przekreśla 30 lat małżeństwa i po prostu ją zostawia. Mia musi jakoś poskładać swój wewnętrzny świat, który po zdradzie runął jak domek z kart. Powraca w rodzinne strony, do małego miasteczka i tam prowadzi wakacyjny fakultet z poezji i pisania. Jej słuchaczkami i uczestniczkami warsztatów jest grupka...

Wpis gościnny - Marta o "Karuzeli z Madonnami"

RACZEK TOMASZ, „KARUZELA Z MADONNAMI”, WARSZAWA 2003,           Po raz kolejny prezentuję Wam na blogu recenzję Marty. Tym razem nie jest to książka historyczna. Marta recenzuje zbiór wywiadów/ historii/krótkich opowieści znanego dziennikarza. Zapraszam do lektury J . O czym jest ta książka? Zastanawiałam się  skąd w życiu Pana Tomasza Raczka aż 57 kobiet i jakie role w nim odegrały? Jak znalazł każdej z nich należną jej przestrzeń? To 57 portretów wybitnych kobiet ze świata kultury, które swoją charyzmą potrafiły w nim zaistnieć. Należą do nich aktorki, dziennikarki, piosenkarki… Bardzo podoba mi się sposób ich kreacji. Umiejętność zadawania pytań, prowadzenie rozmowy lub tworzenie intrygującego portretu (nawet bez niej), stanowią plastyczny materiał dla czytelniczej wyobraźni. Doceniam w tych wywiadach możliwość poznania tych kobiet od strony zarówno zawodowej jak i prywatnej. Mam na myśli ich refleksje na różn...

"Jesienna miłość"

„JESIENNA MIŁOŚĆ”, NICHOLAS SPARKS, WARSZAWA 2000, Książki Sparks’a mają jedną charakterystyczną cechę – są wzruszającymi wyciskaczami łez. Nie wiem jak to możliwe, aby mężczyzna tak pięknie pisał o miłości i uczuciach. Każda książka Sparks’a mimo prostoty, jest urzekająca. „Jesienna miłość” nie należy do wyjątków. Książka ta była światowym bestsellerem w 1999 roku i nadal nie straciła na swojej aktualności. Na jej podstawie powstał również film pod tytułem „Szkoła uczuć” .  Kim są bohaterowie? Główni bohaterowie to dwójka nastolatków – Landon i Jamie. Prowadzą zupełnie zwykłe życie. Landon jest popularnym i bogatym chłopakiem a Jamie córką pastora. Nic ich nie łączy, aż do momentu szkolnego przedstawienia. Zaczynają spędzać mnóstwo czasu razem, mimo niechęci ojca Jamie. Banalna historia, ale nie kończy się cukierkowo. O czym jest ta książka? Jamie jest bardzo religijną osobą, która rozsiewa wokół siebie aurę dobroci. Pomaga dzieciom z sierocińca, organi...