Przejdź do głównej zawartości

Dziecięce kąciki do czytania


Uważam, że dla dziecka obcowanie z książką od najmłodszych lat jest bardzo ważne. Dlatego dzisiaj chciałabym Wam pokazać kąciki dla dzieci, które rozbudzą w nich miłość do książek.

Różowa kolorystyka pewnie bardziej nadaje się dla dziewczynek. Całkiem spora kolekcja książek schludnie poukładanych. Do tego dziecięce akcenty (zwróćcie uwagę na buciki). Różową dekorację można łatwo wymienić i wtedy mebelek będzie się nadawał również dla chłopca.

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Ciekawe rozwiązanie z półkami. Książki na nich ustawione, niczym obrazy, tworzą dekorację pokoju. Wygodny fotel przy oknie to idealne miejsce by poczytać maluchowi. Pasiaste kosze, dywanik i kolorowe maskotki dopełniają całości.

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Stonowana stylizacja trochę w stylu skandynawskim. Nie ma tu cukierkowych kolorów i raczej trudno się domyślić jakiej płci dziecko zamieszkuje ten pokoik. Książki znajdują się na zamontowanej na grzejniku półce (interesujące rozwiązanie, szczególnie do małych wnętrz). Neutralna kolorystyka zachęca do odpoczynku, a fotel usytuowany w doskonale oświetlonym miejscu jest idealny do czytania. Podoba mi się sufit w gwiazdki!

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Trzy zdjęcia z tego samego wnętrza. Po pierwsze niezwykła pomysłowość – które z dzieciaków nie lubi bawić się w robienie namiotów i przesiadywanie tam. Po drugie półki na książki są umieszczone na tyle nisko, by dziecko same mogło po nie sięgać. W tym wnętrzu książki znów są wykorzystane jako dekoracja. Kolorami okładek można ożywić, wyciszyć lub rozweselić wnętrze. Milutki jest też dywanik, choć z pewnością trudny do utrzymania w czystości. Usunęłabym ten drugi szary, ponieważ stwarza wrażenie przeładowania. Wygodny fotel z podnóżkiem postawiony blisko okna i biblioteczki tworzy uroczy kącik do czytania.

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Dziecięca biblioteczka:

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy



Prostota, wręcz surowość tego kącika nie każdemu się spodoba., Malutkie krzesełko, stolik i książki to propozycja dla kilkulatka, który już samodzielnie będzie czytał. 

Źródło zdjęcia: Apartment Therapy

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

„Lato bez mężczyzn”

SIRI HUSTVEDT, „LATO BEZ MĘŻCZYZN”, WARSZAWA 2014 Niestety dzisiaj niepochlebna recenzja znajdzie się na moim blogu. Przeczytałam tę książkę tylko dlatego, że byłam w podróży i nie miałam nic innego do czytania. Okładka w bibliotece zachęciła mnie bardzo – „Zabawna, poruszająca i błyskotliwa(…)”. Niestety nie pośmiałam się, a wręcz przeciwnie – byłam zniesmaczona. Spodziewałam się w miarę lekkiej historii (na co wskazywała między innymi grubość książki i projekt okładki, który nasuwał skojarzenie z leniwym i powolnym odpoczynkiem na łonie przyrody). Niestety wielkie było moje rozczarowanie. Główna bohaterka Mia zostaje porzucona przez męża, który odchodzi do młodszej kobiety. Przekreśla 30 lat małżeństwa i po prostu ją zostawia. Mia musi jakoś poskładać swój wewnętrzny świat, który po zdradzie runął jak domek z kart. Powraca w rodzinne strony, do małego miasteczka i tam prowadzi wakacyjny fakultet z poezji i pisania. Jej słuchaczkami i uczestniczkami warsztatów jest grupka...

Jacek Antczak, „Reporterka. Rozmowy z Hanną Krall”, Warszawa 2015

Jacek Antczak, „Reporterka. Rozmowy z Hanną Krall”, Warszawa 2015 Ta książka to niesamowita historia wspaniałej, wielokrotnie nagradzanej pisarki i dziennikarki. Zebrane z różnych źródeł wywiady, rozmowy, cytaty, urywki – to wszystko tworzy spójny i bogaty obraz. Każdy reporter ma swój własny warsztat, system pokazywania prawdy. Hanna Krall zawsze starała skupić się na historii jednej osoby, dokładnie ją opisać i jej emocje, a przez to pokazać całość wydarzeń, kontekst. W książce jest odniesienie od innego mistrza reportażu – Ryszarda Kapuścińskiego, który ma całkowicie odmienny styl   skupia się na procesach, na ukazaniu problemu w dużej skali. Jednakże Hanna Krall poprzez swoje skupienie na konkretnych bohaterach również w doskonały sposób potrafi dotrzeć do Czytelnika, zachęcić go do refleksji, zastanowienia nad tym, w jaki sposób by postąpił w podobnej sytuacji… Cytaty: „- Mówi się, że po terrorystycznym ataku 11 września 2001 świat stał się inny niż dot...

Wpis gościnny - Marta o "Karuzeli z Madonnami"

RACZEK TOMASZ, „KARUZELA Z MADONNAMI”, WARSZAWA 2003,           Po raz kolejny prezentuję Wam na blogu recenzję Marty. Tym razem nie jest to książka historyczna. Marta recenzuje zbiór wywiadów/ historii/krótkich opowieści znanego dziennikarza. Zapraszam do lektury J . O czym jest ta książka? Zastanawiałam się  skąd w życiu Pana Tomasza Raczka aż 57 kobiet i jakie role w nim odegrały? Jak znalazł każdej z nich należną jej przestrzeń? To 57 portretów wybitnych kobiet ze świata kultury, które swoją charyzmą potrafiły w nim zaistnieć. Należą do nich aktorki, dziennikarki, piosenkarki… Bardzo podoba mi się sposób ich kreacji. Umiejętność zadawania pytań, prowadzenie rozmowy lub tworzenie intrygującego portretu (nawet bez niej), stanowią plastyczny materiał dla czytelniczej wyobraźni. Doceniam w tych wywiadach możliwość poznania tych kobiet od strony zarówno zawodowej jak i prywatnej. Mam na myśli ich refleksje na różn...