Przejdź do głównej zawartości

Siła kobiecej przyjaźni


„JEDNA ZA WSZYSTKIE”, KATHY CANO – MURILLO, TŁUMACZENIE MAŁGORZATA FABIANOWSKA, WARSZAWA 2014

Tym razem króciutko o autorce: „Kathy Cano – Murillo, znana jako Crafty Chica (…) wydała siedem instruktażowych książek o domowym dizajnie, prowadzi stronę internetową CraftyChica.com. Mieszka w Phoenix w Arizonie i to jej pierwsza powieść”. („Jedna za wszystkie”, Kathy Cano – Murillo, tłumaczenie Małgorzata Fabianowska, Warszawa 2014, s. 351).

Lekka i przyjemna powieść w sam raz na jesienny wieczór. Tak się zaczytałam, że o 00.30 ledwo się oderwałam, żeby pospać parę godzin przed pracą. 351 stron fascynującej opowieści o trzech kobietach i ich tarapatach. Star (pełne imię Estrella), Chloe i Ofie stworzyły interesujące trio. Każda z nich wyznaje inne wartości, mają różne zawody, problemy i sytuację rodzinną. Jednak łączy je pasja.

Książka zaczyna się zagadkowo – od aktu wandalizmu. Głównym miejscem akcji jest restauracja La Pachanga w meksykańskim stylu, znajdująca się w mieście artystów – Phoenix w Arizonie. Kim jest Theo i dlaczego pokłócił się ze Star – piękną córką właścicieli La Pachangi? Co ich łączy? Jaką rolę w konflikcie odegra zabójczo piękna reporterka Chloe Chavez, która chce osiągnąć sukces za wszelką cenę? I wreszcie – czy Ofie, biegająca wiecznie z głową w chmurach dojrzeje do roli matki i żony? Każda z zaprezentowanych kobiet jest niezwykle barwną postacią i każda będzie musiała się zmierzyć z kolosalnym problemem. Jedna nocna eskapada Star zmieni na zawsze życie całej trójki.

Ta książka jest przepełniona pozytywną energią i zachęca do twórczości. Czyta się szybko i przyjemnie, można również utożsamiać się z sytuacją bohaterek oraz zastanowić się jak same byśmy postąpiły/li na ich miejscu. Książka pokazuje siłę przyjaźni, nie tylko kobiecej oraz proces  tworzenia się więzi między ludźmi, którzy mają wspólny cel.

Sama niestety nie mam uzdolnień, ale na końcu zaprezentowany jest sposób wykonania „kapliczki miłości” oraz „brokatowego kaktusa”, który jest symbolem przemiany kobiet. Jeśli jesteście ciekawi co kryje się pod tymi tajemniczymi nazwami – gorąco zachęcam.



Ciekawostką jest krótki wywiad z Autorką, w którym opowiada skąd zaczerpnęła pomysł na zwariowane życiorysy bohaterek, jak rozwijała się jej kariera i jak godzi życie rodzinne z zawodowym.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wyspa Korfu - Acharavi - fotorelacja

Nasz hotel znajdował się w miejscowości Acharavi na północy wyspy Korfu. Acharavi to niewielka turystyczna miejscowość położona nad Morzem Jońskim. Piękna piaszczysta plaża z odrobiną kamieni, później przechodzi w plaże żwirowo – kamienistą (jeśli podążamy na zachód w kierunku Rody). W miejscowości znajduje się mnóstwo hoteli, kilka wypożyczalni samochodów i skuterów, kościół, sklepy i sklepiki oraz dwie lub trzy szkoły nurkowania. Oto fotorelacja: Kaktus z jadalnymi owocami - próbowaliśmy i były bardzo smaczne :) Lokalna knajpka Teren hotelu Widok na na budynek główny hotelu Park wodny Hydropolis (z przerażającą pionową zjeżdżalnią) Rondo w Acharavi Sklepik z lokalnymi wyrobami (m. in. przetwory z kumkwatu) Tęcza :) Jak wyczytałam w Internecie Korfu ma wyższe średnie opady niż reszta Grecji. My mieliśmy okazją podziwiać jedną potężną ulewę.  W tle góry Albanii Sz

Michał Piekara, Urszula Piekara, „Przytul mnie choć na chwilę… Jak być twórczą żoną?”

Źródło grafiki Piekara, Urszula Piekara, „Przytul mnie choć na chwilę… Jak być twórczą żoną?”, Kraków Książka jest cieniutka i można dosyć szybko ją przeczytać, ale niektóre fragmenty wymagają głębszej refleksji i zastanowienia. Napisało ją chrześcijańskie małżeństwo, które prowadzi w Krakowie Klinikę Małżeńską. Można się nie zgadzać z niektórymi fragmentami, poglądami Autorów, ale może właśnie czasem warto przeczytać coś, z czym się nie utożsamiamy w 100% a może nawet nie w połowie… Czytanie ma służyć między innymi konfrontowaniu swoich poglądów z poglądami Autora, ale nie tylko… Warto podejść do tego z otwartym umysłem i sercem. W poniższej książce znalazłam kilka inspirujących fragmentów. Część z nich zachowam dla siebie do osobistego przemyślenia, ale dwoma chciałabym się podzielić z szerszym gronem, ponieważ uważam, że są wartościowe. Pierwszy fragment mówi o stworzeniu kobiety: „Kiedy Stwórca skończył stwarzanie mężczyzny, zdał sobie sprawę, że zużył

"Ubierz się w kolor. Tajniki analizy kolorystycznej" - książka Aleksandry Frątczak

ALEKSANDRA FRĄTCZAK, „UBIERZ SIĘ W KOLOR. TAJNIKI ANALIZY KOLORYSTYCZNEJ”, 2014 W ostatnim czasie z powodu innych zobowiązań oprócz typowej literatury wybieram również lekkie pozycje, które szybko się czyta. W minionym miesiącu oprócz książek o rosyjskiej duszy, czytam poradniki poświęcone modzie i stylizacjom. Dziś na tapecie bardzo ważny aspekt wizerunku jakim jest analiza kolorystyczna, częściowo poruszana w książce „Radzka radzi: Tobie dobrze w tym” , którą recenzowałam poprzednio. Kim jest Autorka? Aleksandra Frątczak to osobista stylistka, makijażystka i szkoleniowiec. Swoją karierę zaczęła pracując jako makijażystka w Londynie. Na co dzień zajmuje się przeprowadzaniem analizy kolorystycznej i doborem garderoby. Prowadzi również szkolenia z zakresu budowania wizerunku. O czym jest ta książka? Cienka, ale bardzo konkretna książka. Jeśli nie wiecie jaki macie typ kolorystyczny – śmiało po nią sięgajcie. I tu Was zaskoczę – jest ona skierowana zarówno do pań